LIELĀ SKATUVE


1. augusts, piektdiena. LIELĀ SKATUVE, DIENAS PROGRAMMA

 

Konkursa “Telavivas reklāmas kampaņa” noslēguma posms

14.00 – 15.00

Sadarbībā ar Baltijas Starptautisko akadēmiju un biznesa augstskolu “Turība” tika rīkots konkurss, kurā studenti veidoja Telavivas reklāmas klipus. Festivāla laikā tiks demonstrēti iesniegtie darbi un noteikts uzvarētājs, summējot skatītāju un žūrijas balsojumu.  Laikā no 13.30 līdz 14.30 festivāla viesiem būs iespēja iepazīties ar iesniegtajiem darbiem un veikt balsojumu.

 

Kultūras programma

15.00 – 17.00

Dienas kultūras programmas koncertā piedalās grupas un mākslinieki no Izraēlas un Latvijas.

 

15.00

Izraēlas deju grupa “EILAT” no Rīgas, Izraēlas tradicionālo deju priekšnesumi

Dejotāji sniegs iespēju iepazīt izraēliešu tradicionālās dejas. Deju grupas repertuārā ir plašs spektrs izraēliešu tradicionālo deju, kas spilgti ataino šo daudzpusīgo kultūru. “Eilat” raksturo oriģināli tērpi un augsta līmeņa izpildījums. Vairāk: www.eilat.lv. 

 

Sapņu Dakteri” (“Dream Doctors”) no Telavivas, kurus Latvijā pārstāvēs profesionāļi Nimrods Eizenbergs (Nimrod Eisenberg) un Jarons Gošens (Yaron Goshen). Izrādes, kas izglīto, priecē un iedvesmo gan bērnus, gan pieaugušos. Ikdienā “Sapņu Dakteri” strādā slimnīcās Izraēlā kopā ar ārstiem, lai palīdzētu bērniem ārstēšanās laikā labāk justies slimnīcas apstākļos un nebaidīties no ārstiem un sāpīgām procedūrām. Šie dakteri izmanto klaunu terapijas metodes un padara mazo pacientu ikdienu priecīgāku, mazina satraukumu pirms procedūrām un palīdz izturēt grūto ārstēšanās procesu. Vairāk: www.dreamdoctors.org.il/eng/, www.facebook.com/dreamdoctors.

 

Bērnu deju grupa “Maagal” no Rīgas, Izraēlas tradicionālo deju priekšnesumi

Rīgas ebreju vidusskolas un Rīgas ebreju kopienas deju kolektīvs "Maagal" festivālā demonstrēs Izraēlas tradicionālās dejas. Kolektīvs ir izveidots ar mērķi popularizēt ebreju deju kā nozīmīgu kultūras mantojuma sastāvdaļu. Grupa apvieno bērnus vecumā no 4 līdz 16 gadiem. “Maagal” regulāri uzstājas, gūstot atzinību gan Latvijā, gan ārvalstīs. 

 

16.00

Dziesminieks Tals Kravics (Tal Kravitz) no Izraēlas

Tals Kravics ir muzikants, dziedātājs un ceļotājs. Lai izzinātu un iepazītu dažādu cilšu (tribal) tradīcijas, viņš ir apceļojis tādas pasaules vietas, kas Rietumu pasaulei ir maz pazīstamas. Tals spēlē klavieres, arfu, ģitāru, dažādas dūdas, muzikālo zāģi, afrikāņu perkusijas instrumentus un citus. Talam ir plaša pieredze izglītojošā darbā ar bērniem un jauniešiem.  Tas iekļauj arī bērnu apmācību oriģinālu tautas mūzikas un citu instrumentu spēlē. Tala repertuārā ir arī ebreju klasika, jidiša, hasīdu un svētku dziesmas. Vairāk: YouTube www.youtube.com/watch?v=9LtKllr8yxc, Facebook www.facebook.com/pages/Tal-Kravitz/119504921539

 

16.30

Bundzinieka un ritma meistara Odeda Kafri (Oded Kafri) “jam session”

Odeds Kafri ir vienreizējs, apbrīnojams un lielisks ritma meistars no Izraēlas. O. Kafri ir sācis spēlēt bungas desmit gadu vecumā. Sešpadsmit gadu vecumā viņš pārcēlās uz dzīvi Parīzē, kur iepazinās ar perkusiju stiliem, piemēram, jazz / afro & funk. Viņa spēles stilam raksturīga rūpīga koncentrēšanās uz laika metrāžu un piesitienu, dinamisks un plašs spektrs un spēja jutīgi spēlēt dažādos nesaistītos mūzikas stilos. Te vairs nav vietas vārdiem – jums tas jāpieredz pašiem! Nāciet uz Ķīpsalas pludmali Rīgā un baudiet Telavivas garšas, krāsas, ritmus, skaņas un atmosfēru!

 

Apbalvošanas ceremonija

17.00

 

Konkursa “Telavivas ielas” apbalvošanas ceremonija

Konkurss tiek rīkots sadarbībā ar Š. Dubnova Rīgas ebreju vidusskolu. Tā ietvaros skolēniem bija jāveic pētījums un jāatrod Telavivas ielas, kuras ir nosauktas tādu sabiedrībā zināmu personu vārdos, kam ir saikne ar Rīgu, Latviju.

 

Konkursa “Telavivas reklāmas kampaņa” apbalvošanas ceremonija

Konkursa uzvarētāju komandas paziņošana. Konkursā varēja piedalīties komandas līdz trim studentiem no Baltijas starptautiskās akadēmijas un biznesa augstskolas “Turība”. Galvenā balva – ceļojums visiem komandas dalībniekiem uz Telavivu.

 

Dejas izrāde “We Intention” (1. un 2. augustā)

17.30

Dejas izrāde “We-Intention” ir speciāli radīta festivāla programmai, sadarbojoties horeogrāfam Adi Elzamam (Ady Elzam) no Izraēlas un dejotājiem no “I-Dejas mājas”. Izrāde festivāla kultūras programmā būs redzama divas reizes – 1. un 2. augustā. Izrādi raksturo Džidu Krišnamurti doma: “Jo vairāk sevi pazīsti, jo vairāk ir skaidrības. Pašizziņai nav beigu – tu nevari to sasniegt, tu nevari nonākt pie gala secinājuma. Tā ir nebeidzama upe”.

 

“Izzini visu par sevi, jo, ja mācies no sevis par sevi, tad nebūsi otršķirīgs cilvēks. Tātad, ja drīkstu ierosināt, tev vajadzētu no šī brīža saprast, kā dzīvot pilnīgi citādi. Tas būs grūti un baidos, ka lielākajai daļai no mums patīk atrast vieglāko ceļu dzīvošanai. Mums patīk atkārtot un sekot citu cilvēku teiktajam, citu cilvēku darbiem, jo tas ir vieglākais dzīvošanas veids – pieskaņoties vecākam vai jaunākam modelim. Mums ir jāuzzina, ko nozīmē neatbilst standartiem un ko nozīmē dzīvot bez bailēm. Šī ir tava dzīve un neviens tev to neiemācīs – ne grāmata, ne skolotājs. Tev ir jāmācās pašam no sevis. Ir ļoti daudz kā, ko par sevi jāuzzina. Tas ir nebeidzams process, tas ir aizraujošs process un, kad mācies par sevi no sevis, nāk mācīšanās viedums. Tad tu vari dzīvot patiešām neparastu, laimīgu un skaistu dzīvi” (Džidu Krišnamurti).

 

1. augusts, piektdiena. LIELĀ SKATUVE, MŪZIKAS VAKARA PROGRAMMA

 

Mūzikas grupu koncerti

18.00 – 00.00

Tūrisma un biznesa dienas programma tiks noslēgta ar vakara koncertprogrammu, kuru sniedz sekojošas grupas un mākslinieki. 

 

18.00 Kutimans ar grupu un projekta “Kutimans – Thru Riga” klipa PIRMIZRĀDE

Kutimans (Kutiman) ir mūziķis, eksperimentators, komponists, producents un atzīts videomākslinieks no Telavivas. Uz starptautiskās mūzikas skatuves viņš sevi pieteica 2007. gadā ar kritiķu atzītu debijas albumu. 2009. gadā Kutimans atklāja savu satriecošo projektu “Thru-You”. Viņš miksē desmitiem video, lai izveidotu tiešsaistes albumu, kas šobrīd jau sasniedzis 11 miljonu skatījumu. Pavasarī viņš viesojās arī Rīgā, veidojot projektu “Thru Riga”. Tajā piedalījās dūdu un bungu grupa “Auļi”, koklētāja Laima Jansone, DJ Monsta u. c. Kutimans turpina radīt inovatīvu, iedvesmojošu un aizraujošu mūzikas un video mākslu gan savos personīgajos projektos, gan citiem. 

 

19.30 Nils Īle un perkusionistu grupa no Gvinejas

Latvijas izcilā perkusionista, multi-instrumentālista Nila Īles koncerts kopā ar grupu no Gvinejas. To veido divi perkusionisti, dziedātāja un dejotāja. Šis ir īpašs sveiciens no starptautiskā mūzikas festivāla “Laba Daba”, kas šajās dienās aicina uz Līgatni, atpūtas kompleksu “Ratniekiem”.

 

20.00 “Carnival Youth”

Grupa no Latvijas, kas strauji gūst popularitāti gan Latvijā, gan Eiropā.

 

21.30 “Tribal Dance”

Komponists, bundzinieks, dziedātājs un aranžētājs Amirja (AmirYa) un viņa dibinātais ansamblis “Tribal Dance” (“Cilšu dejas”) kombinē seno cilšu un modernās elektroniskās mūzikas skaņas, radot unikālu, hipnotizējošu un juteklisku muzikālo piedzīvojumu. Tā nav tikai performance vai ballīte – tas ir kas tāds, ko iepriekš nebūsiet piedzīvojuši!

 

22.30 “Orphaned Land”

Progresīvā metāla grupa no Izraēlas, kas apvieno ebreju, arābu un citu Rietumāzijas tautu ietekmes. Viņu dziesmu vārdi aicina uz mieru un vienotību, it īpaši Ābrahama reliģiju starpā – jūdaisma, islāma un kristietības. Vairāk: www.orphaned-land.com

 

Dīdžeju programma un deju mūzika

00.00 – līdz saullēktam

Nakts deju mūzikas programmā spēlēs DJ Monsta no Latvijas un DJ Sapiens un DJ Mango no Izraēlas.

Nāc un izbaudi pirmo pludmales nakts deju pasākumu Rīgas vēsturē!


2. augusts, sestdiena. LIELĀ SKATUVE, DIENAS PROGRAMMA

 

Kultūras programma

14.30 – 16.00

Dienas kultūras programmas koncertā piedalās grupas un mākslinieki no Izraēlas un Latvijas.

 

Izraēlas deju grupa “EILAT” no Rīgas, Izraēlas tradicionālo deju priekšnesumi

Dejotāji sniegs iespēju iepazīt izraēliešu tradicionālās dejas. Deju grupas repertuārā ir plašs spektrs izraēliešu tradicionālo deju, kas spilgti ataino šo daudzpusīgo kultūru. “Eilat” raksturo oriģināli tērpi un augsta līmeņa izpildījums. Vairāk: www.eilat.lv.

 

Diānas Judelsones un Annas Judelsones muzikālie priekšnesumi

Diāna un Anna ir jaunas un talantīgas māsas, kuras dzied gan ivritā, gan dažādās pasaules valodās. Viņu dziesmās un balsīs var sajust tuksneša siltumu un spoži zilu debess krāsu, ebreju tautas likteni un, protams, bezgalīgu talantu. Jauno dziedātāju iemīļotākie žanri ir ballada, soul, rock, classical crossover. Diāna un Anna ir vairāku Latvijas un starptautisku līmeņa konkursu uzvarētājas.

 

Bērnu deju grupa “Maagal” no Rīgas, Izraēlas tradicionālo deju priekšnesumi

Rīgas ebreju kopienas deju kolektīvs „Maagal” festivālā demonstrēs Izraēlas tradicionālās dejas. Kolektīvs ir izveidots ar mērķi popularizēt ebreju deju kā nozīmīgu kultūras mantojuma sastāvdaļu. Grupa apvieno bērnus vecumā no 4 līdz 16 gadiem. “Maagal” regulāri uzstājas, gūstot atzinību gan Latvijā, gan ārvalstīs.  

 

Sapņu Dakteri” (“Dream Doctors”) no Telavivas, kurus Latvijā pārstāvēs profesionāļi Nimrods Eizenbergs (Nimrod Eisenberg) un Jarons Gošens (Yaron Goshen). 


GRAND Modes šovs

16.00 – 17.00

Modes šovs ir galvenais festivāla modes dienas programmas notikums. Tajā piedalās modes mākslinieki no Telavivas un Rīgas.

Šovu režisē Kristīne Rudzinska – spilgta TV personība, stila eksperte, dizainere un vadošo modes pasākumu producente Baltijā. 

 

“Fyodor Golan” kolekcija “Crocodile”

Kolekciju “Crocodile” ir radījis dizainers no Izraēlas Golans Frīdmans (Golan Frydman) un dizainers no Latvijas Fjodors Podgornijs (Fyodor Podgorny). Festivālā tiks prezentēta 2014. gada, pavasara/vasaras kolekcija, kas ir radīta abu valstu kultūras ietekmē. Tandēms 2010. gadā izveidoja savu zīmolu, debitējot ar savu pirmo kolekciju Londonas Modes nedēļā. Savukārt 2011. gadā zīmols guva uzvaru prestižajā platformā “Fashion Fringe”, kuras mērķis ir atklāt jaunos un talantīgos Lielbritānijas modes dizainerus un palīdzēt tiem attīstīt savu profesionālo darbību. 

 

Apģērbu dizaineres Rimmas Romano kolekcija “RimmaRomano”

Kolekcija “RimmaRomano” 2014. gadā guva uzvaru Gindi Telavivas Modes nedēļā kā jaunā un daudzsološā dizainere, iegūstot titulu “Izraēlas nākamais dizaineris”. Viņas priekšnesums bija ekstremāli avangardisks. “RimmaRomano” stilu raksturo minimālisms ar daudzslāņainām apģērbu kārtām, nekārtīgām detaļām un spēlēm ar garumu, piemēram, izteikti garas piedurknes. Radītās drēbes ir inovatīvas, taču valkājamas arī ārpus modes skatēm. Iecienītākā krāsa ir gotiski melnā, bet ieskanas arī olīvu zaļā, pelēkā un baltā krāsa.

 

Apģērbu dizaineres Mjurielas Dezaldeti (Muriel Dezaldeti) kolekcija “Soft Tissue by Moriel Dezaldeti”

Mjuriela Dezaldeti ir studente Telavivas – uzvarētāja konkursā, kurā Šenkaras inženierzinātņu un dizaina koledžas, kurā studenti izstrādāja apģērba dizaina darbus, iedvesmojoties no Latvijas tradicionālo apģērbu un rotaslietu elementiem, kā arī arhitektūras.

 

Dizaineres Mikas Barras (Mika Barr) kolekcija

Mika Barra ir studente no Telavivas, Šenkaras inženierzinātņu un dizaina koledžas. Studentei ir sava studija “MikaBarr”, kas veido 3D tekstilus oriģināliem apģērbiem un interjeram. Dizainere Mika var radīt gan mazus darbus pāris eksemplāros, gan liela apjoma produkcijas. Iedvesma tiek gūta gan dabas, gan cilvēka veidotās struktūrās. Audumu izgatavošanas process ir roku darbs, kas, pamatīgāk ieskatoties, pārsteidz ar tā rūpīgumu un pamatīgumu.

 

Apģērbu dizaineres Anjas Flītas (Anya Fleet) kolekcija

 

Rotaslietu zīmola “Noritamy” kolekcija

“Noritamy” ir rotaslietu zīmols, ko radījušas divas dizaineres – dizainere Elinora Avni (Elinor Avni) un juviliermeistare Tammara Edelmane (Tammar Edelman). Meistares apvieno savus talantus, lai radītu arhitektoniski aizraujošus mākslas darbus – modernas, bet klasiskas rotaslietas, kas rada spēcīgu efektu, bet nedominē pār valkātāju. Rotu darināšanā tiek izmantoti augstas klases metāli un citi materiāli, piemēram, koks, āda utt. Katrs darbs ir unikāls un tikpat mūžīgs, kā ideja, kas to radīšanu ir iedvesmojusi. Vairāk: http://noritamy.com.

 

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un absolventu kolekcijas

Modes šovā savus darbus prezentēs arī Latvijas Mākslas akadēmijas Modes mākslas katedras studenti.

 

Marika Džule, kolekcija “Night Bloom”. Dienvidamerikas tuksneša kaktuss / “Night blooming cereus” ar unikālu ziedēšanas manieri – zied tikai vienu reizi gadā – naktī un dara to ļoti majestātiski – tikai vienu nakti, tāpēc tiek dēvēts arī par Nakts karalieni / “Queen of the night”. Stāsts par pacietīgu resursu, enerģijas un spēku taupīšanu, lai uzplauktu konkrētā mirklī darot to skaisti, viegli, iespaidīgi un pārliecināti. Kolekcijas tēls aizgūts, iespaidojoties no 60 gadu modes ikonām, tā laika A jeb trapeces veida silueta, kaktusa zieda unikālās formas, tā ziedlapām un krāsu gammas. Night Bloom ir moderna, oriģināla, jauna sieviete, kura savus sapņus prot pārvērst realitātē.

                                

Arvila Lindes kolekcija. Iedvesma kolekcijai nāca pētot senas lībiešu zvejnieku fotogrāfijas, kur tie redzami stāvam pie savām zvejas laivām, īsi pirms došanās jūrā, un tie valkā saņurcītas žaketes un kreklus – apģērbs, ko esam pieraduši uzlūkot kā reprezentatīvās garderobes sastāvdaļu, tiek izmantots kā darba apģērbs, dodoties zvejot! Kolekcijā lielu lomu spēlē piegrieztnes, kas veidotas ar mērķi maksimāli dot kustības brīvību, vienlaikus saglabājot reprezentatīvi klasisku iespaidu.

 

Liene Bukovska, somu kolekcija “Meadow”. Kolekcija veidota, iedvesmojoties no maģiskajiem augiem Latvijas pļavās, tautas dziedniecības, un no dižākās Latvijas dziednieces – Zilākalna Martas tēla. Kolekcijā dominē tādi materiāli kā kokvilna, lins un āda, kas kombinēti ar puscaurspīdīgiem sieta materiāliem, radot iespaidu par tējas maisiņu.

 

Santa Matule, kolekcija “Unpack”. Bērnībā Santas Matules laukos bija šūšanas piederumu lāde, kurai vākā zem stikla bija eksponēta miniatūra lellīte. Toreiz Santa ļoti vēlējās izjaukt kārbu un izņemt lelli ārā. Viņai tika norādīts, ka tā nav domāta, lai spēlētos, un lellei ir jāturpina dzīvot kastītē. Santa šo sajūtu par neizpakoto lelli vēlējos realizēt kolekcijā. Tā viņai arī atgādināja par rotaļlietām lielās, košās kastēs ar spīdīgiem uzrakstiem un ilustrāciju reljefiem.. Bērnībā Santa vienmēr ir vēlējusies paildzināt šo izsaiņošanas procesu – saglabāt rotaļlietu ilgāk iepakojumā, it kā pagarinot viņas “vēl nepiederēšanu man”.

                                                       

Simona Veilande, kolekcija “Tautastērps”. Kolekcijas izstrādes laikā Simona muzeju fondos pētīja latviešu tautastērps, to rakstus, piegrieztnes, izcelsmi, formu, materiālu. Dizainere uzskata, ka tāpat kā japāņi, piemēram, Jodži Jamamoto, kas radīja jaunu valkājamu modi, kas balstās Japānas tautas tērpa – kimono tradīcijās, ir jābūt iespējai radīt arī īpašu latviešu modi – tautastērpu un pēcpadomju iedvesmotu. Apkopojot iegūtos materiālus un mainot formu, materiālu, pielietojuma veidu, ir radīti mūsdienu tautumeitas tērpi. Villaines pārtop par masīviem džemperiem, svārki kļūst īsāki, lakati, priekšauti un apakšveļa pārvēršas kleitās, šortos, svārciņos. Ņieburi un krekli kļūst par “oversize” mēteļiem.

 

Dejas izrāde “We Intention” (1. un 2. augustā)

17.30 – 18.00

Dejas izrāde “We-Intention” ir speciāli radīta festivāla programmai, sadarbojoties horeogrāfam Adi Elzamam (Ady Elzam) no Izraēlas un dejotājiem no “I-Dejas mājas”. Izrāde festivāla kultūras programmā būs redzama divas reizes – 1. un 2. augustā. Izrādi raksturo Dž. Krišnamurti doma: “Jo vairāk sevi pazīsti, jo vairāk ir skaidrības. Pašizziņai nav beigu – tu nevari to sasniegt, tu nevari nonākt pie gala secinājuma. Tā ir nebeidzama upe”.


2. augusts, sestdiena. LIELĀ SKATUVE, MŪZIKAS VAKARA PROGRAMMA

 

Mūzikas grupu koncerti

18.00 – 00.00

Tūrisma un biznesa dienas programma tiks noslēgta ar vakara koncertprogrammu, kuru sniedz šādas grupas un mākslinieki.  

 

18.00 Koklētāja Laimas Jansone (Latvija) un mūziķis Tals Kravics (Izraēla)

 

19.00 “The Shuk”

The Shuk, kuras līderis ir Joni Avitals (Yoni Avital), ir viena no vadošajām starptautiskajām mūzikas grupām no Izraēlas. “The Shuk” ir uzstājušies vairāk kā 30 pasaules valstīs un ar mūziku aizrauj un vieno dažādas izcelsmes cilvēkus ar savu dažādo repertuāru, kurā ir tradicionālā, mūsdienu, etniskā, tautas, garīgā, džeza, ebreju, Vidusaustrumu un pasaules mūzika. Grupa vieno dažādas tautas ne tikai, lai tās pieredzētu ebreju kultūru, bet arī gūtu apbrīnu, cieņu un savstarpēju saprašanos starp dažādu kultūru cilvēkiem visā pasaulē. Kopš 2008. gada “The Shuk” ir koncertējuši vadošajos mūzikas festivālos, koncertzālēs, kopienu centros, privātos pasākumos, konferencēs, izglītības iestādēs un citur.

 

21.00 “Orphaned Land”

Progresīvā metāla grupa no Izraēlas, kas apvieno ebreju, arābu un citu Rietumāzijas tautu ietekmes. Viņu dziesmu vārdi aicina uz mieru un vienotību, it īpaši Ābrahama reliģiju starpā – jūdaisma, islāma un kristietības.

 

22.30 “Tribal Dance”

Komponists, bundzinieks, dziedātājs un aranžētājs Amirja (AmirYa) un viņa dibinātais ansamblis “Tribal Dance” (“Cilšu dejas”) kombinē seno cilšu un modernās elektroniskās mūzikas skaņas, radot unikālu, hipnotizējošu un juteklisku muzikālo piedzīvojumu. Tas nav tikai priekšnesums vai ballīte – tas ir kas tāds, ko iepriekš nebūsiet piedzīvojuši!

 

Dīdžeju nakts programma un dejas līdz rītam

00.00 – līdz saullēktam

DJ aiQ no Latvijas un DJ Sapiens un DJ Mango no Izraēlas u. c.

 


 .