"CHILL EXPO" NOJUME


1. augusts, piektdiena. “Chill Expo” NOJUME

 

Mihails Bogomolnijs, lekcija “Kultūru daudzveidība Telavivā”

12.00 – 14.00

Interaktīva prezentācija un diskusija par Telavivas kultūru un tajā dzīvojošo ebreju identitātes meklējumiem, dzīvojot multikulturālā vidē. Lektors – Mihails Bogomolnijs (Michael Bogomolny) no Izraēlas. Lekcija notiek sadarbībā ar ebreju aģentūru “Sohnut”.

 

Telaviva – pilsēta pie Vidusjūras, kur Austrumi satiek Rietumus un Vidusjūras Rietumu multikulturālisms satiek kultūru, ko atnes tuksneša smiltis. Ebreju kultūra mēģina saprast sevi starp šīm divām kultūrām, atrast izpausmes pirmās ebreju pilsētas Telavivas konstrukcijās, tendencēs un attīstībā.

 

Mihails Bogomolnijs ir arhitekts un zinātnieks no Krievijas. Viņa izpētes tēmu lokā ir identitāte, atmiņa, pārmaiņu izpēte un novērošana, pilsētu iedzīvotāju ikdienas darbību jēga. Viņa profesionālo interešu lokā ir radīt izglītības telpu. M. Bogomolnijs ir neformālās izglītības JAFI direktors. Viņš ir dibinājis Milhauza Izglītības, mākslas un identitātes institūtu.  

 

Seminārs par uzņēmējdarbību, stārtapiem (“start-ups”) un Izraēlas pieredzi

14.00 – 16.00

Prezentācijas un diskusijas par stārtapiem sadarbībā ar sabiedrisko organizāciju “TechHub Riga”, kas atbalsta jauno tehnoloģiju uzņēmumus, Latvijas Garantiju aģentūru un lektoru no Izraēlas Moše Sarfati (Moshe Sarfaty). Prezentācijās un diskusijās tiek demonstrēti un analizēti daudzveidīgi piemēri, kā uzsākt un attīstīt uzņēmējdarbību gan Rīgā, Latvijā, gan Telavivā, Izraēlā.

 

 

 

Lekcija “Alternatīvās investīcijas investoru pasaulē”, Moše Sarfati

Lekcija sniegs atbildes uz jautājumiem, kāpēc 90% stārtapu nekad nesaņems investīcijas no tradicionālajiem investoriem un kādas ir finansējuma alternatīvas tādos gadījumos. Tostarp viņš apskatīs tirgus stratēģijas un dos padomus, kā mācīties no citiem, demonstrējot, kā koncentrēties uz svarīgākajiem jautājumiem, izvēlēties stārtapa ideju un uzrunāt investorus.

Moše Sarfati ir “Krypton Venture Capital” līdzdibinātājs un investīciju menedžeris, kā arī “Startupbootcamp” Izraēlas mentors.

 

Pieredzes stāsts, Eldars Loginovs

Uzņēmuma “Fastr Books” vadītāja un piču konkursa “Start Tel-Aviv 2013” uzvarētāja Eldara Loginova pieredzes stāsts par vizīti Izraēlā.

 

Diskusija “Ko Latvija var mācīties no Izraēlas

Diskusijas dalībnieki izvērtēs Izraēlas uzņēmējdarbības piemēru, stārtapu vidi, tās stiprās un vājās puses, kā arī šāda modeļa iespējamību un nepieciešamību Latvijā. Diskusijā piedalās viesi, pieaicinot amatpersonas un uzņēmējus, kas ir klātienē apmeklējuši Izraēlu un pārņēmušas turienes prakses savā darbībā.

Diskusijas dalībnieki:

-        Klāvs Vasks (Latvijas Garantiju aģentūra);

-        Edmunds Valantis (Ekonomikas ministrija);

-        Eldars Loginovs (“Fastr Books”);

-        Andris K. Bērziņš (“TechHub Riga”).  

 

Tikšanās ar Izraēlas parlamenta deputātu Joelu Razvozovu (Yoel Razvozov)

16.00 – 16.30

“Chill expo” nojumē festivāla viesiem, interesentiem ir iespēja tikties ar Izraēlas parlamenta (Kneseta) deputātu Joelu Razvozovu.


2. augusts, sestdiena. “Chill Expo” NOJUME

 

Lekcija par dizaina attīstību Izraēlā un paneļdiskusija (darba valoda angļu valoda)

13.30 – 14.30. Lekcija “Baltā pilsēta un tekstila dizains – mazāk ir vairāk?” (“The White City and Textile Designs – Less is the More?”). Lektore: Ziva Kurta (Ziva Koort) no Izraēlas.

 

Ziva Kurta ir Vēstures un administratīvā arhīva vadītāja, Telavivas Mākslas muzeja kuratore un vecākā lektore. Viņa sniegs lekciju par dizaina attīstību Izraēlā, koncentrējoties uz jūgendstilam sekojošo Bauhaus arhitektūru Telavivā. Bauhaus stilā uzsvars ir uz formu, vienkāršību un funkcionalitāti, kas savā laikā bija ļoti radikāla pieeja.

 

Baltā pilsēta (Ha-Ir HaLevana) – tās ir tūkstošiem modernas Bauhaus stila ēkas (pārsvarā baltas), ap kurām augusi Telavivas pilsēta. 2003. gadā UNESCO iekļāva Telavivas Balto pilsētu kultūras mantojumā kā “nozīmīgu piemēru jaunas pilsētas plānošanā un 20. gadsimta sākuma arhitektūrā”.

                                                                                                                                                   

20. gadsimtā, īpaši pēdējās desmitgadēs, tekstila dizaina un tēlotājmākslas attiecības ir kļuvušas ciešākas. Tekstila dizaineri tāpat kā modes dizaineri iedvesmojas no mākslas darbiem. Šenkaras inženierzinātņu un dizaina koledžas Tekstila un dizaina nodaļa un Telavivas Mākslas muzejs sadarbojas, lai apvienotu mākslu un tekstila dizainu. Mērķis ir attīstīt jaunus, oriģinālus tekstila materiālus, lai iegūtu izteiksmīgākus efektus. Koledžas studenti arī rada avangardiskus tērpus.

 

14.30 – 15.30. Paneļdiskusija. Dalībnieki:

·       Ziva Kurta, lektore;

·       Elionora Avni (Elinor Avni), dizainere (Izraēla);

·       Anata Ejala Kullere (Anat Eyal Kuller), dizainere (Izraēla);

·       Mika Barra (Mika Barr), dizainere (Izraēla).

Īpaši aicināti piedalīties modes un tekstila jomas profesionāļi, kā arī ikviens interesents.


VISAS DIENAS “Chill Expo” NOJUME

 

Izstāde “Šenkaras dizains Ķīpsalas pludmalē”, dizaina darbu izstāde no Telavivas

17.00 – 20.00

Visās festivāla dienās “Chill Expo” nojumē būs iespēja aplūkot dizaina darbu izstādi “Izraēlas dizains Rīgā”. Izstādē piedalās studenti darbi no Šenkaras inženierzinātņu un dizaina koledžas. Darbus būs iespējams arī iegādāties, tos iegūstot savā īpašumā pēc izstādes.

* “Chill Expo” nojumē notiek paralēlas aktivitātes – lekcijas, semināri, prezentācijas.

 

Galda spēles sadarbībā ar Rīgas Sporta Veterānu klubu (visas festivāla dienas)

12.00 – 18.00

·       Šahs un dambrete festivāla viesiem.

·       Sporta meistaru paraugdemonstrējumi, simultānspēles (plkst. 13.00, 15.00, laiki tiks precizēti).

Šaha un dambretes programma tiek īstenot sadarbībā ar “Rīgas Sporta Veterānu klubu”. Klubs ikdienā nodrošina iespēju sporta veterāniem turpināt nodarboties ar sportu. Kluba biedriem ir iespēja arī piedalīties dažāda ranga sacensībās un satikt savus domubiedrus. Sporta veterāni, kuriem šahs un dambrete ir nozīmīga dzīves daļa, turpina piedalīties sacensībās un čempionātos gan Latvijā, gan pasaules līmenī. Gaidāmi vētraini, spraigi un profesionāli augsta līmeņa paraugdemonstrējumi.   


 .