3. augusts, svētdiena.
ĢIMENES UN SPORTA DIENA

Svētdiena, 3. augusts ir festivāla ģimenes un sporta diena, kad turpināsies plašā bērnu un sporta programma, kā arī citas izglītojošas un atpūtas aktivitātes ģimenēm. Piemēram, varēs aptaustīt īpašās kinētiskās smiltis, veidot smilšu mākslu, apgūt izraēliešu tradicionālās dejas, iemācīties izdarīt kādu labu darbu kopā ar klauniem no labdarības organizācijas “Dream Doctors” (Izraēla) un “Dr.Klauns” (Latvija), dzīvoties piepūšamajās atrakcijās, piedalīties radošajās meistardarbnīcās u. c. Dienas programma piedāvā daudzveidīgas atpūtas un izziņas iespējas visai ģimenei.

3. augustā festivāla viesus sagaida arī īpaša sporta programma – pludmales volejbola, pludmales tenisa un pludmales futbola turnīri un iespēja spēlēt ikvienam.

Šaha un dambretes paraugdemonstrējumi Latvijas sporta meistaru izpildījumā, simultānspēles.

13.00 – 15.00 Latvijas pludmales futbola čempionāta 2014 paraugspēles.


AKTIVITĀTES VISĀS FESTIVĀLA DIENĀS

SPORTA ZONA

Sporta programma visai ģimenei. Nāc un piedalies!

12.00 – 20.00

Aktivitātes sporta zonā notiek visās festivāla dienas no plkst. 12.00 līdz plkst. 20.00.

Nāc uz sporta zonu, reģistrējies, spēlē un izbaudi!

·       Matkot spēle sporta zonā un visā festivāla teritorijā. Sporta veids, bez kura šodienas Telavivas pludmali ir grūti iedomāties. Tā ir spēle, kurā vienmēr uzvar draudzība. Matkot ir Izraēlā ļoti populāra pludmales spēle, kas līdzīga tenisam. To spēlē pārī (var arī vairāki spēlētāji) ar koka raketēm, padodot viens otram gumijas bumbiņu, mēģinot noturēt to gaisā – citu noteikumu šai spēlei nav. Kad bumbiņa nokrīt, zaudētāji ir abi spēlētāji, jo matkot nav sacensība vienam pret otru.

·        Pludmales volejbols . Turnīrs un spēles festivāla viesiem.

·       Pludmales futbols . Spēles festivāla viesiem un turnīrs. Vienā komandā ir 5 personas (1 vārtsargs un 4 laukuma spēlētāji).

Spēles laiks: 12 minūtes.

Uzvarētāji, ja vēlas, paliek laukumā un turpina spēlēt ar nākamo komandu, kas ir reģistrējusies. Zaudētāji, ja vēlas turpināt spēlēt, tiek ievietoti saraksta beigās un gaida nākamo kārtu.

·       Pludmales teniss . Turnīrs, treniņi – demonstrācijas un spēles festivāla viesiem. 2. un 3. augustā.

* Šahs un dambrete mierpilnajā “Chill Expo” zonā no plkst. 12.00 līdz 20.00.


BĒRNU ZONA

Bērnu un ģimenes programma

12.0  – 20.00.

·        Biedrība “Dr.Klauns” sadarbībā ar “Dream Doctors” (Nimrod Eisenberg, Yaron Goshen ) – izglītojošas un radošas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem gan bērnu zonā, gan festivāla teritorijā, gan uz lielās skatuves;

·        kinētisko smilšu darbnīcas bērniem (“RiGame”);

·        bērnu piepūšamās atrakcijas.


Kultūras un izglītības biedrības „Migrash” nodarbību programma bērniem par ebreju kultūru

12.00 – 16.00

Trīs praktisko nodarbību nodarbību programma bērniem, kas katru dienu atkārtojas. Vienas nodarbības ilgums – 1 h. Grupā dalībnieki līdz 25 personām vecumā no 5 līdz 13 gadiem. Pieteikšanās festivāla bērnu nojumē.

12.00 – 13.00 Seminārs “Ebreju alfabēta noslēpums”. Darbnīcā bērni uzzinās, ka ebreju burti ir kas vairāk nekā tikai skaņa. Tiem ir arī ciparu nozīme un īpaša būtība. Bērni iepazīs arī ebreju alfabēta burtus un iemācīsies dažus vārdus ivritā. Nodarbības praktiskajā daļā bērni veidos atklātni ar ebreju alfabēta burtiem.

13.30 – 14.30 Seminārs “Ebreju simboli”. Bērni iepazīs dažādus ebreju simbolus, to vēsturi un nozīmi, kā arī uzzinās, kā šie simboli ir vēsturiski izmantoti. Piemēram, Dāvida zvaigzne (Magen David) , hamsa, menora u. c. Praktiskajā nodarbībā daļā bērni veidos savu glezniņu, izmantojot gratāžas tehniku.              

15.00 – 16.00 Seminārs “Tik dažādā Izraēla” (ģeogrāfija, flora, fauna, vēsture). Saruna par Izraēlu. Bērni iepazīs Izraēlas ģeogrāfiju, floru un faunu, kā arī uzzinās par vēsturisko valsts veidošanos. Praktiskajā daļā – grāmatas lapas veidošana.

Organizācijas “Centrs Kontakts” semināri bērniem

Semināri notiks katru pusstundu laikā no:

15.00 – 17.30 (1. augustā),

12.00 – 16.00 (2. augustā),

12.00 –15.00 (3. augustā).


Ik pēc pusstundas tiek organizēts seminārs par visdažādākajām tēmām – kā tērēt kabatas naudu, kā vienkārši pagatavot ēdienu, zīmēšana iesācējiem, aizraujoši stāsti par ķīmiju un fiziku, eksperimenti; amatniecības darbnīca; kā mācīties atcerēties, kā attīstīt talantus un sasniegt iecerēto u. c.


“Chill Expo” NOJUME

Gidu tūrisma programma festivāla teritorijā

12.00 – 18.00

Divi profesionāli gidi – Boriss Brestovickovs (Boris Brestovickov) sadarbībā ar “Rejwan Travel Service”) un Leonīds Glancs (Leonid Glanc) (sadarbībā ar “METROCLUB Tours & Vacations”) visas festivāla dienas vadīs ekskursijas festivāla teritorijā. Saskaņā ar īpašu tūrisma programmu festivāla viesiem būs iespēja iepazīt Izraēlas kultūru un pasaulē atzītas personības, kurām ir saikne ar Latviju.

 

Festivāla laikā ierastā Ķīpsalas pludmale pārvērtīsies par Telavivas pilsētu, kurā pat varēs pastaigāties pa tās ielām. Vēl labāk pilsētu iepazīt palīdzēs pieredzējuši un Izraēlā populāri gidi, kas, šķiet, zina pilnīgi visu par Telavivu – pilsētu, kas nekad neapstājas. Boriss ir arī žurnālists un vēsturnieks, bet Leonīds strādā par teātra režisoru un pedagogu.

 

Gidu tūres krievu valodā plkst.: 12.00, 14.00, 16.00;

Gidu tūres angļu valodā plkst.: 13.00, 15.00, 17.00.

 

Festivāla tūrisma un gidu ekskursiju programma tiek īstenota, sadarbojoties arī ar Žaņa Lipkes memoriālo muzeju, kas atrodas netālu no festivāla norises vietas.  


Talas Pelegas grima mākslas radošā darbnīca (Tal Peleg Eye Art) (2. augustā)

12.00 – 18.00

Grima mākslinieces no Izraēlas Talas Pelegas (Tal Peleg) radošā darbnīca, meistarklases. Māksliniece no Izraēlas Tala Pelega rada gleznas uz plakstiņiem, veidojot apbrīnojami detalizētus zīmējumus. Viņa izmanto tikai acu zīmuli un acu ēnas, lai, iedvesmojoties no pasakām, filmām, ēdieniem, savām emocijām, apgleznotu acu plakstiņus. Sava īpašā make-up talanta dēļ Tala ir guvusi pasaules slavu. Mākslinieces “Instagram” kontā var apskatīt iepriekš veidotos mākslas darbus: http://instagram.com/tal_peleg


Deju grupas “Maagal” izraēliešu tradicionālo deju meistarklases

12.00 – 15.00

Festivāla teritorijā katru dienu no plkst. 12.00 līdz 15.00 būs iespēja apgūt dažādas izraēliešu dejas. Aicināts ikviens interesents – bērni, jaunieši, pieaugušie. Vieta un laiki tiks precizēti.


Bundzinieka un ritma meistara Odeda Kafri (Oded Kafri) “jam sessions”

12.00 – 18.00

Odeds Kafri ir vienreizējs, apbrīnojams un lielisks ritma meistars no Izraēlas. O. Kafri ir sācis spēlēt bungas desmit gadu vecumā. Sešpadsmit gadu vecumā viņš pārcēlās uz dzīvi Parīzē, kur iepazinās ar perkusiju stiliem, piemēram, jazz / afro & funk. Viņa spēles stilam raksturīga rūpīga koncentrēšanās uz laika metrāžu un piesitienu, dinamisks un plašs spektrs un spēja jutīgi spēlēt dažādos nesaistītos mūzikas stilos. Te vairs nav vietas vārdiem – jums tas jāpieredz pašiem! Nāciet uz Ķīpsalas pludmali Rīgā un baudiet Telavivas garšas, krāsas, ritmus, skaņas un atmosfēru!


Dziesminieka Tala Kravica (Tal Kravitz) no Izraēlas koncerti festivāla teritorijā (3. augustā)

Mūziķa un dziesminieka Tala Kravica uzstāšanās – tikšanās. Iepazīsti dažādu tautu kultūru, mūziku un instrumentus. Tals Kravics prot spēlē un mācīt arī citiem daudzveidīgus mūzikas instrumentus, piemēram, klavieres, arfu, ģitāru, dažādas dūdas, muzikālo zāģi, afrikāņu perkusijas instrumentus un citus.


Šeilas Eizenšarfas izraēliešu deju meistarklases (1. un 3. augustā)

13.00 – 13.30

Šeila Eizenšarfa vadīs izraēliešu deju meistarklases, kurās var piedalīties ikviens interesents. Šeila ir “Eilat” Izraēlas deju kolektīva dejotāja, Izraēlas deju skolotāja, “Rikudei Am For the Whole Family” projekta vadītāja, kurā piedāvā mācīties Izraēlas dejas jaunajiem vecākiem kopā ar maziem bērniem. Šeila ir piedalījusies ikgadējā Baltijas ebreju mākslas festivālā “Inbal” un “Machol Europa Summer Course”, ko rīko Izraēlas deju institūts. Viņa ir arī darbojusies kā brīvprātīgā Rīgas ebreju kopienā.

 

Deju grupas “Catalyst DG” deju etīdes, improvizācijas

15.00 – 18.00

Deju etīdes, improvizācijas festivāla teritorijā, izpildot trīs pārsteidzošus priekšnesumus dienā. Deju grupa “Catalyst DG” ir p ieredzējušu dejotāju grupa ar plašu spēju un prasmju klāstu. Sanākuši kopā “I-DEJAS MĀJAS” telpās, lai piešķirtu dejai jaunu elpu un paceltu idejas jaunā līmenī. Izmantojot katra dejotāja individuālās prasmes un kolektīva kopīgo pieredzi, deju grupa arvien meklē inovatīvus veidus, kā rosināt sarunu ar skatītāju caur izklaidējošu un enerģisku kustību.


TIRDZNIECĪBAS ZONA UN PLUDMALES KAFEJNĪCA “Pludmale”

Tirdzniecība, prezentācijas konkursi, loterijas, pārsteigumi

12.00 – 20.00

Festivāla tirdziņš darbosies visas festivāla dienas, un tajā būs iespēja gan iegādāties, gan izmēģināt, gan iepazīt daudzveidīgu produkciju no Izraēlas un Latvijas. Piemēram, izraēliešu kosmētiku, dizaina priekšmetus un rotaslietas u. c. Gan Tūrisma un biznesa, gan Modes un kulinārijas dienā būs īpaši piedāvājumi tirdziņā un arī festivāla teritorijā. Festivāla viesiem būs iespēja iegādāties ceļojumus uz galamērķiem Izraēlā. Tajā notiks arī prezentācijas, konkursi u. c.

Īpaša festivāla atmosfēra sagaida kafejnīcā “Pludmale”, kas Ķīpsalas pludmalē darbosies arī pēc festivāla.  

Daudzveidīgas aktivitātes piedāvās tādi festivāla partneri kā: “Air Baltic”, “Rejwan Travel Service”, “METROCLUB Tours and Vacations”, “Novatours”, “SANO”, “Dead Sea Premier”, “Dzintars”, “IDW Esperanza Resort” u. c.


Festivāla ieskaņas pasākumi

“Izraēlas kino nedēļa”. Kino galerija “K.Suns”

25.07.2014, piektdiena, – 31.07.2014., ceturtdiena

“Izraēlas kino nedēļa” tiek aizvadīta sadarbībā ar kino galeriju K.Suns laikā no 25. jūlija līdz 31. jūlijam, kopumā demonstrējot 14 populāras un atzītas filmas. Tās ir guvušas augstu atzinību Izraēlas un Eiropas kino festivālos un ataino Izraēlas kultūru, tradīcijas, vēsturi un sabiedrību. Biļetes pieejamas kinoteātra kasēs.

Kino nedēļas ietvaros vēl ir iespējams pagūt noskatīties 6 filmas.

 

Otrdiena, 29.07.2014.

18.50. “Orķestra vizīte” (“The Band’s Visit”), rež. Erans Kolirins (Eran Kolirin), 2007. g., 87 min.

Ēģiptes policijas orķestris dodas uz Izraēlu, lai piedalītos Arābu mākslas centra atklāšanas ceremonijā. Brauciens būtu izdevies, tikai vienā mirklī orķestris saprot, ka nav nokļuvis īstajā pilsētā.

 

20.40. “Atjaunošana” (“Restoration”), Rež. Josi Madmoni (Yossi Madmony), 2011. g., 105 min

Pēc ilggadējā biznesa partnera nāves Jakovs Fidelmans saprot, ka viņa antīko mēbeļu restaurācijas bodīte ir tuvu bankrotam. Viņa dēls, kas ar tēvu īsti nesatiek, vēlas to pārdot. Vai Fidelmans sakārtos attiecības ar savu ģimeni un salīgs mieru ar sevi?

 

Trešdiena, 30.07.2014.

18.50. “Divi un nakts” (“2 Night”), rež. Rojs Verners (Roi Werner), 2012. g., 87 min.

Pilsētā, kur viss iespējams, puisis bārā satiek meiteni. Uzvirmo kaislība un viņi nolemj pavadīt nakti kopā. Viss notiek,– tikai nevar atrast vietu, kur novietot automašīnu. Filma ir maģisks situāciju, jūtu, baiļu un mīlestības ceļojums.

 

20.40. “Rūtenbergs” (“Rutenberg”), rež. Eli Koens (Eli Cohen), 2003. g., 90 min.

Stāsts par Pinhasu (Pīteru) Rūtenbergu – fascinējošu personību, kas 20. gadsimta sākumā elektrificēja Izraēla zemi, uzbūvējot hidroelektrostaciju pie Naharaimas. Filmas raksturu nosaka viņa mītiem apvītā pagātne Krievijā un Anglijā un konfliktu plosītā personība.

 

Ceturtdiena, 31.07.2014.

18.50. “Medūza” (“Jellyfish”), rež. Šira Gefena, Etgars Kerets (Shira Geffen, Etgar Keret), 2007. g., 78 min.

Filma par trīs ļoti dažādām izraēlietēm, kuras dzīvo Telavivā. Viņu dzīves ceļi krustojas, veidojot pilnīgi neticamu stāstu par moderno Izraēlu un dzīvi tajā.

 

20.40. “Labdien mesjē Šlomi” (“Bonjour Monsieur Shlomi”), rež. Šemi Zarhins (Shemi Zarhin), 2003. g., 94 min.

Šlomi ir septiņpadsmitgadīgs jaunietis, pasaules lāpītājs un neveiksminieks. Pēkšņi zēna matemātikas skolotājs atklāj viņa neparasto talantu veikt galvā aprēķinus ar milzu skaitļiem un vēlas Šlomi pārcelt uz citu skolu, kur varētu šo talantu attīstīt. Tas viss izrādās nepatīkams pārsteigums zēna ģimenei.

 

Labdarības koncerts Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā

31.07. 2014., ceturtdiena, plkst. 11.00 (laiks tiks precizēts)

 

Labdarības koncerts Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā piedalās labdarības organizācija Dr.Klauns un dziesminieks no Izraēlas Tals Kravics (Tal Kravitz).

 

Organizācijas “Dr.Klauns” dakteri klauni ir palīgi bērniem sagatavoties un izturēt emocionāli un fiziski sāpīgo ārstēšanās laiku slimnīcā. Šiem dakteriem nav medicīnas izglītības, bet viņiem piemīt aktiera dotības un lieliskas komunikācijas prasmes ar bērniem. Viņi ar dažādām spēlēm un terapijas paņēmieniem palīdz bērniem tikt galā ar uztraukumu un, kā jau klauniem ierasts, padara ikdienu jautrāku. Dakteru Klaunu kustība ir sabiedriskā labdarības organizācija un pasaulē tā sākusies ASV 1986. gadā.

Vairāk par sabiedriskā labuma organizāciju Latvijā “Dr.Klauns” mājas lapā www.drklauns.lv, www.twitter.com/DrKlaunswww.facebook.com/drklauns, www.youtube.com/channel/UCztob9L3lM92LmuS-wBOb7g

 

Šefpavāra – TV zvaigznes Jana Giceltera (Yan Gicelter) kulinārijas meistarklases

31.07.2014., ceturtdien, 12.00 – 14.00

Izraēlas tradicionālo ēdienu meistarklases restorāna “3 pavāri” demo virtuvē. Meistarklases norisei būs iespējams sekot līdz interneta tiešraidēs – portālā TVNET.lv, www.riga2014.org, www.telaviv2014riga.lv.

 

Izraēliešu kulinārija viesnīcā “Alberts”

28.07.2014., pirmdiena, – 03.08.2014, svētdiena, 12.00 – 15.00

Festivāla laikā un īsi pēc tā, lai saglabātu Izraēlas fantastiskās virtuves garšas atmiņas, viesnīcā “Alberts” biznesa pusdienu ēdienkartē tiks piedāvāti īpaši izraēliešu tradicionālie ēdieni, kurus no šefpavāra Jana Giceltera receptēm uzburs viesnīcas „Alberts” šefpavārs Anatolijs Pimanovs.  Piedāvājums būs spēkā laikā no plkst. 12.00 līdz 15.00.

 

Foto mākslinieka Ziva Korena izstāde “Fotomirklis Telavivā” Daugavpilī

No 18. jūlija līdz 4. augustam Daugavpilī, kinoteātra “Renesanse” foajē (Vienības iela 30), ir skatāma foto mākslinieka Ziva Korena ( Ziv Koren) izstāde “Fotomirklis Telavivā”. Izstādi ir iespējams aplūkot katru darba dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00.


Programma līdz festivāla sākumam tiks papildināta, iespējami papildinājumi, precizējumi un izmaiņas. Sekojiet līdzi jaunumiem un aktuālākajai informācijai festivāla oficiālajā interneta mājaslapā www.telaviv2014riga.lv , kā arī – www.facebook.com/Telaviv.Riga .


 .