2. augusts, sestdiena.
KULINĀRIJAS UN MODES DIENA

Sestdiena, 2. augusts – programma veltīta kulinārijas un modes tēmai. Dienas pirmajā daļā plkst. 14.00 notiks īpašs kulinārijas šovs un meistarklases, kuras vadīs šefpavārs no Izraēlas Jans Gicelters (Yan Gicelter). Plkst. 16.00, pirms vakara mūzikas un deju programmas, būs iespēja vērot unikālu modes šovu. Tajā piedalīsies pazīstami apģērbu un rotaslietu dizaineri ar savām kolekcijām no Telavivas un Rīgas. Tāpat dienas laikā notiks lekcija un diskusija par Izraēlas dizainu, kā arī izstāde, prezentējot Šenkaras inženierzinātņu un dizaina koledžas studentu darbus. Darbi ir īpaši radīti izstādīšanai festivālā, iedvesmojoties arī no Latvijas tradicionālo apģērbu, rotaslietu, arhitektūras elementiem.

2. augusts, sestdiena. LIELĀ SKATUVE, MŪZIKAS VAKARA PROGRAMMA

Mūzikas grupu koncerti
18.00 – 00.00

Tūrisma un biznesa dienas programma tiks noslēgta ar vakara koncertprogrammu, kuru sniedz šādas grupas un mākslinieki.

18.00 Koklētāja Laimas Jansone (Latvija) un mūziķis Tals Kravics (Izraēla)

19.00 “The Shuk”
The Shuk, kuras līderis ir Joni Avitals (Yoni Avital), ir viena no vadošajām starptautiskajām mūzikas grupām no Izraēlas. “The Shuk” ir uzstājušies vairāk kā 30 pasaules valstīs un ar mūziku aizrauj un vieno dažādas izcelsmes cilvēkus ar savu dažādo repertuāru, kurā ir tradicionālā, mūsdienu, etniskā, tautas, garīgā, džeza, ebreju, Vidusaustrumu un pasaules mūzika. Grupa vieno dažādas tautas ne tikai, lai tās pieredzētu ebreju kultūru, bet arī gūtu apbrīnu, cieņu un savstarpēju saprašanos starp dažādu kultūru cilvēkiem visā pasaulē. Kopš 2008. gada “The Shuk” ir koncertējuši vadošajos mūzikas festivālos, koncertzālēs, kopienu centros, privātos pasākumos, konferencēs, izglītības iestādēs un citur.

21.00 “Orphaned Land”
Progresīvā metāla grupa no Izraēlas, kas apvieno ebreju, arābu un citu Rietumāzijas tautu ietekmes. Viņu dziesmu vārdi aicina uz mieru un vienotību, it īpaši Ābrahama reliģiju starpā – jūdaisma, islāma un kristietības.

22.30 “Tribal Dance”
Komponists, bundzinieks, dziedātājs un aranžētājs Amirja (AmirYa) un viņa dibinātais ansamblis “Tribal Dance” (“Cilšu dejas”) kombinē seno cilšu un modernās elektroniskās mūzikas skaņas, radot unikālu, hipnotizējošu un juteklisku muzikālo piedzīvojumu. Tas nav tikai priekšnesums vai ballīte – tas ir kas tāds, ko iepriekš nebūsiet piedzīvojuši!

Dīdžeju nakts programma un dejas līdz rītam
00.00 – līdz saullēktam
DJ aiQ no Latvijas un DJ Sapiens un DJ Mango no Izraēlas u. c.


2. augusts, sestdiena. LIELĀ SKATUVE, DIENAS PROGRAMMA


Kultūras programma
14.30 – 16.00
Dienas kultūras programmas koncertā piedalās grupas un mākslinieki no Izraēlas un Latvijas.

Izraēlas deju grupa “EILAT” no Rīgas, Izraēlas tradicionālo deju priekšnesumi
Dejotāji sniegs iespēju iepazīt izraēliešu tradicionālās dejas. Deju grupas repertuārā ir plašs spektrs izraēliešu tradicionālo deju, kas spilgti ataino šo daudzpusīgo kultūru. “Eilat” raksturo oriģināli tērpi un augsta līmeņa izpildījums. Vairāk: www.eilat.lv.

Diānas Judelsones un Annas Judelsones muzikālie priekšnesumi
Diāna un Anna ir jaunas un talantīgas māsas, kuras dzied gan ivritā, gan dažādās pasaules valodās. Viņu dziesmās un balsīs var sajust tuksneša siltumu un spoži zilu debess krāsu, ebreju tautas likteni un, protams, bezgalīgu talantu. Jauno dziedātāju iemīļotākie žanri ir ballada, soul, rock, classical crossover. Diāna un Anna ir vairāku Latvijas un starptautisku līmeņa konkursu uzvarētājas.

Bērnu deju grupa “Maagal” no Rīgas, Izraēlas tradicionālo deju priekšnesumi
Rīgas ebreju kopienas deju kolektīvs „Maagal” festivālā demonstrēs Izraēlas tradicionālās dejas. Kolektīvs ir izveidots ar mērķi popularizēt ebreju deju kā nozīmīgu kultūras mantojuma sastāvdaļu. Grupa apvieno bērnus vecumā no 4 līdz 16 gadiem. “Maagal” regulāri uzstājas, gūstot atzinību gan Latvijā, gan ārvalstīs.

“Sapņu Dakteri” (“Dream Doctors”) no Telavivas, kurus Latvijā pārstāvēs profesionāļi Nimrods Eizenbergs (Nimrod Eisenberg) un Jarons Gošens (Yaron Goshen).


GRAND Modes šovs

16.00 – 17.00
Modes šovs ir galvenais festivāla modes dienas programmas notikums. Tajā piedalās modes mākslinieki no Telavivas un Rīgas.
Šovu režisē Kristīne Rudzinska – spilgta TV personība, stila eksperte, dizainere un vadošo modes pasākumu producente Baltijā.

“Fyodor Golan” kolekcija “Crocodile”
Kolekciju “Crocodile” ir radījis dizainers no Izraēlas Golans Frīdmans (Golan Frydman) un dizainers no Latvijas Fjodors Podgornijs (Fyodor Podgorny). Festivālā tiks prezentēta 2014. gada, pavasara/vasaras kolekcija, kas ir radīta abu valstu kultūras ietekmē. Tandēms 2010. gadā izveidoja savu zīmolu, debitējot ar savu pirmo kolekciju Londonas Modes nedēļā. Savukārt 2011. gadā zīmols guva uzvaru prestižajā platformā “Fashion Fringe”, kuras mērķis ir atklāt jaunos un talantīgos Lielbritānijas modes dizainerus un palīdzēt tiem attīstīt savu profesionālo darbību.

Apģērbu dizaineres Rimmas Romano kolekcija “RimmaRomano”
Kolekcija “RimmaRomano” 2014. gadā guva uzvaru Gindi Telavivas Modes nedēļā kā jaunā un daudzsološā dizainere, iegūstot titulu “Izraēlas nākamais dizaineris”. Viņas priekšnesums bija ekstremāli avangardisks. “RimmaRomano” stilu raksturo minimālisms ar daudzslāņainām apģērbu kārtām, nekārtīgām detaļām un spēlēm ar garumu, piemēram, izteikti garas piedurknes. Radītās drēbes ir inovatīvas, taču valkājamas arī ārpus modes skatēm. Iecienītākā krāsa ir gotiski melnā, bet ieskanas arī olīvu zaļā, pelēkā un baltā krāsa.

Apģērbu dizaineres Mjurielas Dezaldeti (Muriel Dezaldeti) kolekcija “Soft Tissue by Moriel Dezaldeti”
Mjuriela Dezaldeti ir studente Telavivas – uzvarētāja konkursā, kurā Šenkaras inženierzinātņu un dizaina koledžas, kurā studenti izstrādāja apģērba dizaina darbus, iedvesmojoties no Latvijas tradicionālo apģērbu un rotaslietu elementiem, kā arī arhitektūras.

Dizaineres Mikas Barras (Mika Barr) kolekcija
Mika Barra ir studente no Telavivas, Šenkaras inženierzinātņu un dizaina koledžas. Studentei ir sava studija “MikaBarr”, kas veido 3D tekstilus oriģināliem apģērbiem un interjeram. Dizainere Mika var radīt gan mazus darbus pāris eksemplāros, gan liela apjoma produkcijas. Iedvesma tiek gūta gan dabas, gan cilvēka veidotās struktūrās. Audumu izgatavošanas process ir roku darbs, kas, pamatīgāk ieskatoties, pārsteidz ar tā rūpīgumu un pamatīgumu.

Apģērbu dizaineres Anjas Flītas (Anya Fleet) kolekcija

Rotaslietu zīmola “Noritamy” kolekcija
“Noritamy” ir rotaslietu zīmols, ko radījušas divas dizaineres – dizainere Elinora Avni (Elinor Avni) un juviliermeistare Tammara Edelmane (Tammar Edelman). Meistares apvieno savus talantus, lai radītu arhitektoniski aizraujošus mākslas darbus – modernas, bet klasiskas rotaslietas, kas rada spēcīgu efektu, bet nedominē pār valkātāju. Rotu darināšanā tiek izmantoti augstas klases metāli un citi materiāli, piemēram, koks, āda utt. Katrs darbs ir unikāls un tikpat mūžīgs, kā ideja, kas to radīšanu ir iedvesmojusi. Vairāk: http://noritamy.com.

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un absolventu kolekcijas
Modes šovā savus darbus prezentēs arī Latvijas Mākslas akadēmijas Modes mākslas katedras studenti.

Marika Džule, kolekcija “Night Bloom”. Dienvidamerikas tuksneša kaktuss / “Night blooming cereus” ar unikālu ziedēšanas manieri – zied tikai vienu reizi gadā – naktī un dara to ļoti majestātiski – tikai vienu nakti, tāpēc tiek dēvēts arī par Nakts karalieni / “Queen of the night”. Stāsts par pacietīgu resursu, enerģijas un spēku taupīšanu, lai uzplauktu konkrētā mirklī darot to skaisti, viegli, iespaidīgi un pārliecināti. Kolekcijas tēls aizgūts, iespaidojoties no 60 gadu modes ikonām, tā laika A jeb trapeces veida silueta, kaktusa zieda unikālās formas, tā ziedlapām un krāsu gammas. Night Bloom ir moderna, oriģināla, jauna sieviete, kura savus sapņus prot pārvērst realitātē.

Arvila Lindes kolekcija. Iedvesma kolekcijai nāca pētot senas lībiešu zvejnieku fotogrāfijas, kur tie redzami stāvam pie savām zvejas laivām, īsi pirms došanās jūrā, un tie valkā saņurcītas žaketes un kreklus – apģērbs, ko esam pieraduši uzlūkot kā reprezentatīvās garderobes sastāvdaļu, tiek izmantots kā darba apģērbs, dodoties zvejot! Kolekcijā lielu lomu spēlē piegrieztnes, kas veidotas ar mērķi maksimāli dot kustības brīvību, vienlaikus saglabājot reprezentatīvi klasisku iespaidu.

Liene Bukovska, somu kolekcija “Meadow”. Kolekcija veidota, iedvesmojoties no maģiskajiem augiem Latvijas pļavās, tautas dziedniecības, un no dižākās Latvijas dziednieces – Zilākalna Martas tēla. Kolekcijā dominē tādi materiāli kā kokvilna, lins un āda, kas kombinēti ar puscaurspīdīgiem sieta materiāliem, radot iespaidu par tējas maisiņu.

Santa Matule, kolekcija “Unpack”. Bērnībā Santas Matules laukos bija šūšanas piederumu lāde, kurai vākā zem stikla bija eksponēta miniatūra lellīte. Toreiz Santa ļoti vēlējās izjaukt kārbu un izņemt lelli ārā. Viņai tika norādīts, ka tā nav domāta, lai spēlētos, un lellei ir jāturpina dzīvot kastītē. Santa šo sajūtu par neizpakoto lelli vēlējos realizēt kolekcijā. Tā viņai arī atgādināja par rotaļlietām lielās, košās kastēs ar spīdīgiem uzrakstiem un ilustrāciju reljefiem.. Bērnībā Santa vienmēr ir vēlējusies paildzināt šo izsaiņošanas procesu – saglabāt rotaļlietu ilgāk iepakojumā, it kā pagarinot viņas “vēl nepiederēšanu man”.

Simona Veilande, kolekcija “Tautastērps”. Kolekcijas izstrādes laikā Simona muzeju fondos pētīja latviešu tautastērps, to rakstus, piegrieztnes, izcelsmi, formu, materiālu. Dizainere uzskata, ka tāpat kā japāņi, piemēram, Jodži Jamamoto, kas radīja jaunu valkājamu modi, kas balstās Japānas tautas tērpa – kimono tradīcijās, ir jābūt iespējai radīt arī īpašu latviešu modi – tautastērpu un pēcpadomju iedvesmotu. Apkopojot iegūtos materiālus un mainot formu, materiālu, pielietojuma veidu, ir radīti mūsdienu tautumeitas tērpi. Villaines pārtop par masīviem džemperiem, svārki kļūst īsāki, lakati, priekšauti un apakšveļa pārvēršas kleitās, šortos, svārciņos. Ņieburi un krekli kļūst par “oversize” mēteļiem.

Dejas izrāde “We Intention” (1. un 2. augustā)

17.30 – 18.00

Dejas izrāde “We-Intention” ir speciāli radīta festivāla programmai, sadarbojoties horeogrāfam Adi Elzamam (Ady Elzam) no Izraēlas un dejotājiem no “I-Dejas mājas”. Izrāde festivāla kultūras programmā būs redzama divas reizes – 1. un 2. augustā. Izrādi raksturo Dž. Krišnamurti doma: “Jo vairāk sevi pazīsti, jo vairāk ir skaidrības. Pašizziņai nav beigu – tu nevari to sasniegt, tu nevari nonākt pie gala secinājuma. Tā ir nebeidzama upe”.


2. augusts, sestdiena. “Chill Expo” NOJUME

Lekcija par dizaina attīstību Izraēlā un paneļdiskusija (darba valoda angļu valoda)

13.30 – 14.30 . Lekcija “Baltā pilsēta un tekstila dizains – mazāk ir vairāk?” (“The White City and Textile Designs – Less is the More?”). Lektore: Ziva Kurta (Ziva Koort) no Izraēlas.

Ziva Kurta ir Vēstures un administratīvā arhīva vadītāja, Telavivas Mākslas muzeja kuratore un vecākā lektore. Viņa sniegs lekciju par dizaina attīstību Izraēlā, koncentrējoties uz jūgendstilam sekojošo Bauhaus arhitektūru Telavivā. Bauhaus stilā uzsvars ir uz formu, vienkāršību un funkcionalitāti, kas savā laikā bija ļoti radikāla pieeja.

Baltā pilsēta (Ha-Ir HaLevana) – tās ir tūkstošiem modernas Bauhaus stila ēkas (pārsvarā baltas), ap kurām augusi Telavivas pilsēta. 2003. gadā UNESCO iekļāva Telavivas Balto pilsētu kultūras mantojumā kā “nozīmīgu piemēru jaunas pilsētas plānošanā un 20. gadsimta sākuma arhitektūrā”.

20. gadsimtā, īpaši pēdējās desmitgadēs, tekstila dizaina un tēlotājmākslas attiecības ir kļuvušas ciešākas. Tekstila dizaineri tāpat kā modes dizaineri iedvesmojas no mākslas darbiem. Šenkaras inženierzinātņu un dizaina koledžas Tekstila un dizaina nodaļa un Telavivas Mākslas muzejs sadarbojas, lai apvienotu mākslu un tekstila dizainu. Mērķis ir attīstīt jaunus, oriģinālus tekstila materiālus, lai iegūtu izteiksmīgākus efektus. Koledžas studenti arī rada avangardiskus tērpus. 

14.30 – 15.30. Paneļdiskusija. Dalībnieki:

·        Ziva Kurta, lektore;

·        Elionora Avni (Elinor Avni), dizainere (Izraēla);

·        Anata Ejala Kullere (Anat Eyal Kuller), dizainere (Izraēla);

·        Mika Barra (Mika Barr), dizainere (Izraēla).

Īpaši aicināti piedalīties modes un tekstila jomas profesionāļi, kā arī ikviens interesents.


2. augusts, sestdiena. KULINĀRIJAS ZONA

Kulinārijas šovs

14.00 – 16.00

Kulinārijas programmas aktivitātes piedāvās iespēju iepazīt Izraēlas nacionālo ēdienu kultūru.

Sagaidāmi Izraēlas šefpavāra – TV zvaigznes Jana Giceltera Izraēlas ēdienu gatavo š anas paraugdemonstrējumi sadarbībā ar “Rejwan Travel Service”. Būs arī konkursi un pārsteigumi.

Festivāla teritorijā būs arī iespēja nobaudīt un iegādāties izraēliešu tradicionālos ēdienus.


AKTIVITĀTES VISĀS FESTIVĀLA DIENĀS

SPORTA ZONA

Sporta programma visai ģimenei. Nāc un piedalies!

12.00 – 20.00

Aktivitātes sporta zonā notiek visās festivāla dienas no plkst. 12.00 līdz plkst. 20.00.

Nāc uz sporta zonu, reģistrējies, spēlē un izbaudi!

·       Matkot spēle sporta zonā un visā festivāla teritorijā. Sporta veids, bez kura šodienas Telavivas pludmali ir grūti iedomāties. Tā ir spēle, kurā vienmēr uzvar draudzība. Matkot ir Izraēlā ļoti populāra pludmales spēle, kas līdzīga tenisam. To spēlē pārī (var arī vairāki spēlētāji) ar koka raketēm, padodot viens otram gumijas bumbiņu, mēģinot noturēt to gaisā – citu noteikumu šai spēlei nav. Kad bumbiņa nokrīt, zaudētāji ir abi spēlētāji, jo matkot nav sacensība vienam pret otru.

·        Pludmales volejbols . Turnīrs un spēles festivāla viesiem.

·       Pludmales futbols . Spēles festivāla viesiem un turnīrs. Vienā komandā ir 5 personas (1 vārtsargs un 4 laukuma spēlētāji).

Spēles laiks: 12 minūtes.

Uzvarētāji, ja vēlas, paliek laukumā un turpina spēlēt ar nākamo komandu, kas ir reģistrējusies. Zaudētāji, ja vēlas turpināt spēlēt, tiek ievietoti saraksta beigās un gaida nākamo kārtu.

·       Pludmales teniss . Turnīrs, treniņi – demonstrācijas un spēles festivāla viesiem. 2. un 3. augustā.

* Šahs un dambrete mierpilnajā “Chill Expo” zonā no plkst. 12.00 līdz 20.00.

BĒRNU ZONA

Bērnu un ģimenes programma

12.0  – 20.00.

·        Biedrība “Dr.Klauns” sadarbībā ar “Dream Doctors” (Nimrod Eisenberg, Yaron Goshen ) – izglītojošas un radošas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem gan bērnu zonā, gan festivāla teritorijā, gan uz lielās skatuves;

·        kinētisko smilšu darbnīcas bērniem (“RiGame”);

·        bērnu piepūšamās atrakcijas.


Kultūras un izglītības biedrības „Migrash” nodarbību programma bērniem par ebreju kultūru

12.00 – 16.00

Trīs praktisko nodarbību nodarbību programma bērniem, kas katru dienu atkārtojas. Vienas nodarbības ilgums – 1 h. Grupā dalībnieki līdz 25 personām vecumā no 5 līdz 13 gadiem. Pieteikšanās festivāla bērnu nojumē.

12.00 – 13.00 Seminārs “Ebreju alfabēta noslēpums”. Darbnīcā bērni uzzinās, ka ebreju burti ir kas vairāk nekā tikai skaņa. Tiem ir arī ciparu nozīme un īpaša būtība. Bērni iepazīs arī ebreju alfabēta burtus un iemācīsies dažus vārdus ivritā. Nodarbības praktiskajā daļā bērni veidos atklātni ar ebreju alfabēta burtiem.

13.30 – 14.30 Seminārs “Ebreju simboli”. Bērni iepazīs dažādus ebreju simbolus, to vēsturi un nozīmi, kā arī uzzinās, kā šie simboli ir vēsturiski izmantoti. Piemēram, Dāvida zvaigzne (Magen David) , hamsa, menora u. c. Praktiskajā nodarbībā daļā bērni veidos savu glezniņu, izmantojot gratāžas tehniku.              

15.00 – 16.00 Seminārs “Tik dažādā Izraēla” (ģeogrāfija, flora, fauna, vēsture). Saruna par Izraēlu. Bērni iepazīs Izraēlas ģeogrāfiju, floru un faunu, kā arī uzzinās par vēsturisko valsts veidošanos. Praktiskajā daļā – grāmatas lapas veidošana.

Organizācijas “Centrs Kontakts” semināri bērniem

Semināri notiks katru pusstundu laikā no:

15.00 – 17.30 (1. augustā),

12.00 – 16.00 (2. augustā),

12.00 –15.00 (3. augustā).


Ik pēc pusstundas tiek organizēts seminārs par visdažādākajām tēmām – kā tērēt kabatas naudu, kā vienkārši pagatavot ēdienu, zīmēšana iesācējiem, aizraujoši stāsti par ķīmiju un fiziku, eksperimenti; amatniecības darbnīca; kā mācīties atcerēties, kā attīstīt talantus un sasniegt iecerēto u. c.

“Chill Expo” NOJUME

Gidu tūrisma programma festivāla teritorijā

12.00 – 18.00

Divi profesionāli gidi – Boriss Brestovickovs (Boris Brestovickov) sadarbībā ar “Rejwan Travel Service”) un Leonīds Glancs (Leonid Glanc) (sadarbībā ar “METROCLUB Tours & Vacations”) visas festivāla dienas vadīs ekskursijas festivāla teritorijā. Saskaņā ar īpašu tūrisma programmu festivāla viesiem būs iespēja iepazīt Izraēlas kultūru un pasaulē atzītas personības, kurām ir saikne ar Latviju.

 

Festivāla laikā ierastā Ķīpsalas pludmale pārvērtīsies par Telavivas pilsētu, kurā pat varēs pastaigāties pa tās ielām. Vēl labāk pilsētu iepazīt palīdzēs pieredzējuši un Izraēlā populāri gidi, kas, šķiet, zina pilnīgi visu par Telavivu – pilsētu, kas nekad neapstājas. Boriss ir arī žurnālists un vēsturnieks, bet Leonīds strādā par teātra režisoru un pedagogu.

 

Gidu tūres krievu valodā plkst.: 12.00, 14.00, 16.00;

Gidu tūres angļu valodā plkst.: 13.00, 15.00, 17.00.

 

Festivāla tūrisma un gidu ekskursiju programma tiek īstenota, sadarbojoties arī ar Žaņa Lipkes memoriālo muzeju, kas atrodas netālu no festivāla norises vietas.  


Talas Pelegas grima mākslas radošā darbnīca (Tal Peleg Eye Art) (2. augustā)

12.00 – 18.00

Grima mākslinieces no Izraēlas Talas Pelegas (Tal Peleg) radošā darbnīca, meistarklases. Māksliniece no Izraēlas Tala Pelega rada gleznas uz plakstiņiem, veidojot apbrīnojami detalizētus zīmējumus. Viņa izmanto tikai acu zīmuli un acu ēnas, lai, iedvesmojoties no pasakām, filmām, ēdieniem, savām emocijām, apgleznotu acu plakstiņus. Sava īpašā make-up talanta dēļ Tala ir guvusi pasaules slavu. Mākslinieces “Instagram” kontā var apskatīt iepriekš veidotos mākslas darbus: http://instagram.com/tal_peleg


Deju grupas “Maagal” izraēliešu tradicionālo deju meistarklases

12.00 – 15.00

Festivāla teritorijā katru dienu no plkst. 12.00 līdz 15.00 būs iespēja apgūt dažādas izraēliešu dejas. Aicināts ikviens interesents – bērni, jaunieši, pieaugušie. Vieta un laiki tiks precizēti.


Bundzinieka un ritma meistara Odeda Kafri (Oded Kafri) “jam sessions”

12.00 – 18.00

Odeds Kafri ir vienreizējs, apbrīnojams un lielisks ritma meistars no Izraēlas. O. Kafri ir sācis spēlēt bungas desmit gadu vecumā. Sešpadsmit gadu vecumā viņš pārcēlās uz dzīvi Parīzē, kur iepazinās ar perkusiju stiliem, piemēram, jazz / afro & funk. Viņa spēles stilam raksturīga rūpīga koncentrēšanās uz laika metrāžu un piesitienu, dinamisks un plašs spektrs un spēja jutīgi spēlēt dažādos nesaistītos mūzikas stilos. Te vairs nav vietas vārdiem – jums tas jāpieredz pašiem! Nāciet uz Ķīpsalas pludmali Rīgā un baudiet Telavivas garšas, krāsas, ritmus, skaņas un atmosfēru!


Dziesminieka Tala Kravica (Tal Kravitz) no Izraēlas koncerti festivāla teritorijā (3. augustā)

Mūziķa un dziesminieka Tala Kravica uzstāšanās – tikšanās. Iepazīsti dažādu tautu kultūru, mūziku un instrumentus. Tals Kravics prot spēlē un mācīt arī citiem daudzveidīgus mūzikas instrumentus, piemēram, klavieres, arfu, ģitāru, dažādas dūdas, muzikālo zāģi, afrikāņu perkusijas instrumentus un citus.


Šeilas Eizenšarfas izraēliešu deju meistarklases (1. un 3. augustā)

13.00 – 13.30

Šeila Eizenšarfa vadīs izraēliešu deju meistarklases, kurās var piedalīties ikviens interesents. Šeila ir “Eilat” Izraēlas deju kolektīva dejotāja, Izraēlas deju skolotāja, “Rikudei Am For the Whole Family” projekta vadītāja, kurā piedāvā mācīties Izraēlas dejas jaunajiem vecākiem kopā ar maziem bērniem. Šeila ir piedalījusies ikgadējā Baltijas ebreju mākslas festivālā “Inbal” un “Machol Europa Summer Course”, ko rīko Izraēlas deju institūts. Viņa ir arī darbojusies kā brīvprātīgā Rīgas ebreju kopienā.

 

Deju grupas “Catalyst DG” deju etīdes, improvizācijas

15.00 – 18.00

Deju etīdes, improvizācijas festivāla teritorijā, izpildot trīs pārsteidzošus priekšnesumus dienā. Deju grupa “Catalyst DG” ir p ieredzējušu dejotāju grupa ar plašu spēju un prasmju klāstu. Sanākuši kopā “I-DEJAS MĀJAS” telpās, lai piešķirtu dejai jaunu elpu un paceltu idejas jaunā līmenī. Izmantojot katra dejotāja individuālās prasmes un kolektīva kopīgo pieredzi, deju grupa arvien meklē inovatīvus veidus, kā rosināt sarunu ar skatītāju caur izklaidējošu un enerģisku kustību.


TIRDZNIECĪBAS ZONA UN PLUDMALES KAFEJNĪCA “Pludmale”

Tirdzniecība, prezentācijas konkursi, loterijas, pārsteigumi

12.00 – 20.00

Festivāla tirdziņš darbosies visas festivāla dienas, un tajā būs iespēja gan iegādāties, gan izmēģināt, gan iepazīt daudzveidīgu produkciju no Izraēlas un Latvijas. Piemēram, izraēliešu kosmētiku, dizaina priekšmetus un rotaslietas u. c. Gan Tūrisma un biznesa, gan Modes un kulinārijas dienā būs īpaši piedāvājumi tirdziņā un arī festivāla teritorijā. Festivāla viesiem būs iespēja iegādāties ceļojumus uz galamērķiem Izraēlā. Tajā notiks arī prezentācijas, konkursi u. c.

Īpaša festivāla atmosfēra sagaida kafejnīcā “Pludmale”, kas Ķīpsalas pludmalē darbosies arī pēc festivāla.  

Daudzveidīgas aktivitātes piedāvās tādi festivāla partneri kā: “Air Baltic”, “Rejwan Travel Service”, “METROCLUB Tours and Vacations”, “Novatours”, “SANO”, “Dead Sea Premier”, “Dzintars”, “IDW Esperanza Resort” u. c.


Festivāla ieskaņas pasākumi

“Izraēlas kino nedēļa”. Kino galerija “K.Suns”

25.07.2014, piektdiena, – 31.07.2014., ceturtdiena

 

“Izraēlas kino nedēļa” tiek aizvadīta sadarbībā ar kino galeriju K.Suns laikā no 25. jūlija līdz 31. jūlijam, kopumā demonstrējot 14 populāras un atzītas filmas. Tās ir guvušas augstu atzinību Izraēlas un Eiropas kino festivālos un ataino Izraēlas kultūru, tradīcijas, vēsturi un sabiedrību. Biļetes pieejamas kinoteātra kasēs.

 

Kino nedēļas ietvaros vēl ir iespējams pagūt noskatīties 6 filmas.

 

Otrdiena, 29.07.2014.

18.50. “Orķestra vizīte” (“The Band’s Visit”), rež. Erans Kolirins (Eran Kolirin), 2007. g., 87 min.

Ēģiptes policijas orķestris dodas uz Izraēlu, lai piedalītos Arābu mākslas centra atklāšanas ceremonijā. Brauciens būtu izdevies, tikai vienā mirklī orķestris saprot, ka nav nokļuvis īstajā pilsētā.

 

20.40. “Atjaunošana” (“Restoration”), Rež. Josi Madmoni (Yossi Madmony), 2011. g., 105 min

Pēc ilggadējā biznesa partnera nāves Jakovs Fidelmans saprot, ka viņa antīko mēbeļu restaurācijas bodīte ir tuvu bankrotam. Viņa dēls, kas ar tēvu īsti nesatiek, vēlas to pārdot. Vai Fidelmans sakārtos attiecības ar savu ģimeni un salīgs mieru ar sevi?

 

Trešdiena, 30.07.2014.

18.50. “Divi un nakts” (“2 Night”), rež. Rojs Verners (Roi Werner), 2012. g., 87 min.

Pilsētā, kur viss iespējams, puisis bārā satiek meiteni. Uzvirmo kaislība un viņi nolemj pavadīt nakti kopā. Viss notiek,– tikai nevar atrast vietu, kur novietot automašīnu. Filma ir maģisks situāciju, jūtu, baiļu un mīlestības ceļojums.

 

20.40. “Rūtenbergs” (“Rutenberg”), rež. Eli Koens (Eli Cohen), 2003. g., 90 min.

Stāsts par Pinhasu (Pīteru) Rūtenbergu – fascinējošu personību, kas 20. gadsimta sākumā elektrificēja Izraēla zemi, uzbūvējot hidroelektrostaciju pie Naharaimas. Filmas raksturu nosaka viņa mītiem apvītā pagātne Krievijā un Anglijā un konfliktu plosītā personība.

 

Ceturtdiena, 31.07.2014.

18.50. “Medūza” (“Jellyfish”), rež. Šira Gefena, Etgars Kerets (Shira Geffen, Etgar Keret), 2007. g., 78 min.

Filma par trīs ļoti dažādām izraēlietēm, kuras dzīvo Telavivā. Viņu dzīves ceļi krustojas, veidojot pilnīgi neticamu stāstu par moderno Izraēlu un dzīvi tajā.

 

20.40. “Labdien mesjē Šlomi” (“Bonjour Monsieur Shlomi”), rež. Šemi Zarhins (Shemi Zarhin), 2003. g., 94 min.

Šlomi ir septiņpadsmitgadīgs jaunietis, pasaules lāpītājs un neveiksminieks. Pēkšņi zēna matemātikas skolotājs atklāj viņa neparasto talantu veikt galvā aprēķinus ar milzu skaitļiem un vēlas Šlomi pārcelt uz citu skolu, kur varētu šo talantu attīstīt. Tas viss izrādās nepatīkams pārsteigums zēna ģimenei.

 

Labdarības koncerts Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā

31.07. 2014., ceturtdiena, plkst. 11.00 (laiks tiks precizēts)

 

Labdarības koncerts Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā piedalās labdarības organizācija Dr.Klauns un dziesminieks no Izraēlas Tals Kravics (Tal Kravitz).

 

Organizācijas “Dr.Klauns” dakteri klauni ir palīgi bērniem sagatavoties un izturēt emocionāli un fiziski sāpīgo ārstēšanās laiku slimnīcā. Šiem dakteriem nav medicīnas izglītības, bet viņiem piemīt aktiera dotības un lieliskas komunikācijas prasmes ar bērniem. Viņi ar dažādām spēlēm un terapijas paņēmieniem palīdz bērniem tikt galā ar uztraukumu un, kā jau klauniem ierasts, padara ikdienu jautrāku. Dakteru Klaunu kustība ir sabiedriskā labdarības organizācija un pasaulē tā sākusies ASV 1986. gadā. Vairāk par sabiedriskā labuma organizāciju Latvijā “Dr.Klauns” mājas lapā www.drklauns.lv, www.twitter.com/DrKlauns, www.facebook.com/drklauns, www.youtube.com/channel/UCztob9L3lM92LmuS-wBOb7g

 

Šefpavāra – TV zvaigznes Jana Giceltera (Yan Gicelter) kulinārijas meistarklases

31.07.2014., ceturtdien, 12.00 – 14.00

Izraēlas tradicionālo ēdienu meistarklases restorāna “3 pavāri” demo virtuvē. Meistarklases norisei būs iespējams sekot līdz interneta tiešraidēs – portālā TVNET.lv, www.riga2014.org, www.telaviv2014riga.lv.

 

Izraēliešu kulinārija viesnīcā “Alberts”

28.07.2014., pirmdiena, – 03.08.2014, svētdiena, 12.00 – 15.00

Festivāla laikā un īsi pēc tā, lai saglabātu Izraēlas fantastiskās virtuves garšas atmiņas, viesnīcā “Alberts” biznesa pusdienu ēdienkartē tiks piedāvāti īpaši izraēliešu tradicionālie ēdieni, kurus no šefpavāra Jana Giceltera receptēm uzburs viesnīcas „Alberts” šefpavārs Anatolijs Pimanovs.  Piedāvājums būs spēkā laikā no plkst. 12.00 līdz 15.00.

 

Foto mākslinieka Ziva Korena izstāde “Fotomirklis Telavivā” Daugavpilī

No 18. jūlija līdz 4. augustam Daugavpilī, kinoteātra “Renesanse” foajē (Vienības iela 30), ir skatāma foto mākslinieka Ziva Korena ( Ziv Koren) izstāde “Fotomirklis Telavivā”. Izstādi ir iespējams aplūkot katru darba dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00.

Programma līdz festivāla sākumam tiks papildināta, iespējami papildinājumi, precizējumi un izmaiņas. Sekojiet līdzi jaunumiem un aktuālākajai informācijai festivāla oficiālajā interneta mājaslapā www.telaviv2014riga.lv , kā arī – www.facebook.com/Telaviv.Riga .


 .