1. augusts, piektdiena.
TŪRISMA & BIZNESA diena

Piektdiena, 1. augusts ir veltīts tūrisma un biznesa tēmai. Interesentiem būs iespēja piedalīties semināros, lekcijās, diskusijās, prezentācijās u. c. pasākumos, kuru mērķis ir dalīties zināšanās un pieredzē par tūrisma un biznesa attīstības iespējām, jaunām pieejām un tehnoloģijām Izraēlā un Latvijā.


1. augusts, piektdiena. LIELĀ SKATUVE, DIENAS PROGRAMMA

Konkursa “Telavivas reklāmas kampaņa” noslēguma posms
14.00 – 15.00
Sadarbībā ar Baltijas Starptautisko akadēmiju un biznesa augstskolu “Turība” tika rīkots konkurss, kurā studenti veidoja Telavivas reklāmas klipus. Festivāla laikā tiks demonstrēti iesniegtie darbi un noteikts uzvarētājs, summējot skatītāju un žūrijas balsojumu. Laikā no 13.30 līdz 14.30 festivāla viesiem būs iespēja iepazīties ar iesniegtajiem darbiem un veikt balsojumu.

Kultūras programma
15.00 – 17.00

Dienas kultūras programmas koncertā piedalās grupas un mākslinieki no Izraēlas un Latvijas.

15.00
Izraēlas deju grupa “EILAT” no Rīgas, Izraēlas tradicionālo deju priekšnesumi
Dejotāji sniegs iespēju iepazīt izraēliešu tradicionālās dejas. Deju grupas repertuārā ir plašs spektrs izraēliešu tradicionālo deju, kas spilgti ataino šo daudzpusīgo kultūru. “Eilat” raksturo oriģināli tērpi un augsta līmeņa izpildījums. Vairāk: www.eilat.lv.

“Sapņu Dakteri” (“Dream Doctors”) no Telavivas, kurus Latvijā pārstāvēs profesionāļi Nimrods Eizenbergs (Nimrod Eisenberg) un Jarons Gošens (Yaron Goshen). Izrādes, kas izglīto, priecē un iedvesmo gan bērnus, gan pieaugušos. Ikdienā “Sapņu Dakteri” strādā slimnīcās Izraēlā kopā ar ārstiem, lai palīdzētu bērniem ārstēšanās laikā labāk justies slimnīcas apstākļos un nebaidīties no ārstiem un sāpīgām procedūrām. Šie dakteri izmanto klaunu terapijas metodes un padara mazo pacientu ikdienu priecīgāku, mazina satraukumu pirms procedūrām un palīdz izturēt grūto ārstēšanās procesu. Vairāk: www.dreamdoctors.org.il/eng/, www.facebook.com/dreamdoctors.

Bērnu deju grupa “Maagal” no Rīgas, Izraēlas tradicionālo deju priekšnesumi
Rīgas ebreju vidusskolas un Rīgas ebreju kopienas deju kolektīvs "Maagal" festivālā demonstrēs Izraēlas tradicionālās dejas. Kolektīvs ir izveidots ar mērķi popularizēt ebreju deju kā nozīmīgu kultūras mantojuma sastāvdaļu. Grupa apvieno bērnus vecumā no 4 līdz 16 gadiem. “Maagal” regulāri uzstājas, gūstot atzinību gan Latvijā, gan ārvalstīs.

16.00
Dziesminieks Tals Kravics (Tal Kravitz) no Izraēlas
Tals Kravics ir muzikants, dziedātājs un ceļotājs. Lai izzinātu un iepazītu dažādu cilšu (tribal) tradīcijas, viņš ir apceļojis tādas pasaules vietas, kas Rietumu pasaulei ir maz pazīstamas. Tals spēlē klavieres, arfu, ģitāru, dažādas dūdas, muzikālo zāģi, afrikāņu perkusijas instrumentus un citus. Talam ir plaša pieredze izglītojošā darbā ar bērniem un jauniešiem. Tas iekļauj arī bērnu apmācību oriģinālu tautas mūzikas un citu instrumentu spēlē. Tala repertuārā ir arī ebreju klasika, jidiša, hasīdu un svētku dziesmas.
Vairāk: YouTube www.youtube.com/watch?v=9LtKllr8yxc,
Facebook www.facebook.com/pages/Tal-Kravitz/119504921539

16.30
Bundzinieka un ritma meistara Odeda Kafri (Oded Kafri) “jam session”
Odeds Kafri ir vienreizējs, apbrīnojams un lielisks ritma meistars no Izraēlas. O. Kafri ir sācis spēlēt bungas desmit gadu vecumā. Sešpadsmit gadu vecumā viņš pārcēlās uz dzīvi Parīzē, kur iepazinās ar perkusiju stiliem, piemēram, jazz / afro & funk. Viņa spēles stilam raksturīga rūpīga koncentrēšanās uz laika metrāžu un piesitienu, dinamisks un plašs spektrs un spēja jutīgi spēlēt dažādos nesaistītos mūzikas stilos. Te vairs nav vietas vārdiem – jums tas jāpieredz pašiem! Nāciet uz Ķīpsalas pludmali Rīgā un baudiet Telavivas garšas, krāsas, ritmus, skaņas un atmosfēru!


Apbalvošanas ceremonija
17.00

Konkursa “Telavivas ielas” apbalvošanas ceremonija
Konkurss tiek rīkots sadarbībā ar Š. Dubnova Rīgas ebreju vidusskolu. Tā ietvaros skolēniem bija jāveic pētījums un jāatrod Telavivas ielas, kuras ir nosauktas tādu sabiedrībā zināmu personu vārdos, kam ir saikne ar Rīgu, Latviju.

Konkursa “Telavivas reklāmas kampaņa” apbalvošanas ceremonija
Konkursa uzvarētāju komandas paziņošana. Konkursā varēja piedalīties komandas līdz trim studentiem no Baltijas starptautiskās akadēmijas un biznesa augstskolas “Turība”. Galvenā balva – ceļojums visiem komandas dalībniekiem uz Telavivu.

Dejas izrāde “We Intention” (1. un 2. augustā)
17.30
Dejas izrāde “We-Intention” ir speciāli radīta festivāla programmai, sadarbojoties horeogrāfam Adi Elzamam (Ady Elzam) no Izraēlas un dejotājiem no “I-Dejas mājas”. Izrāde festivāla kultūras programmā būs redzama divas reizes – 1. un 2. augustā. Izrādi raksturo Džidu Krišnamurti doma: “Jo vairāk sevi pazīsti, jo vairāk ir skaidrības. Pašizziņai nav beigu – tu nevari to sasniegt, tu nevari nonākt pie gala secinājuma. Tā ir nebeidzama upe”.

“Izzini visu par sevi, jo, ja mācies no sevis par sevi, tad nebūsi otršķirīgs cilvēks. Tātad, ja drīkstu ierosināt, tev vajadzētu no šī brīža saprast, kā dzīvot pilnīgi citādi. Tas būs grūti un baidos, ka lielākajai daļai no mums patīk atrast vieglāko ceļu dzīvošanai. Mums patīk atkārtot un sekot citu cilvēku teiktajam, citu cilvēku darbiem, jo tas ir vieglākais dzīvošanas veids – pieskaņoties vecākam vai jaunākam modelim. Mums ir jāuzzina, ko nozīmē neatbilst standartiem un ko nozīmē dzīvot bez bailēm. Šī ir tava dzīve un neviens tev to neiemācīs – ne grāmata, ne skolotājs. Tev ir jāmācās pašam no sevis. Ir ļoti daudz kā, ko par sevi jāuzzina. Tas ir nebeidzams process, tas ir aizraujošs process un, kad mācies par sevi no sevis, nāk mācīšanās viedums. Tad tu vari dzīvot patiešām neparastu, laimīgu un skaistu dzīvi” (Džidu Krišnamurti).


1. augusts, piektdiena. LIELĀ SKATUVE, MŪZIKAS VAKARA PROGRAMMA

Mūzikas grupu koncerti
18.00 – 00.00
Tūrisma un biznesa dienas programma tiks noslēgta ar vakara koncertprogrammu, kuru sniedz sekojošas grupas un mākslinieki.

18.00 Kutimans ar grupu un projekta “Kutimans – Thru Riga” klipa PIRMIZRĀDE
Kutimans (Kutiman) ir mūziķis, eksperimentators, komponists, producents un atzīts videomākslinieks no Telavivas. Uz starptautiskās mūzikas skatuves viņš sevi pieteica 2007. gadā ar kritiķu atzītu debijas albumu. 2009. gadā Kutimans atklāja savu satriecošo projektu “Thru-You”. Viņš miksē desmitiem video, lai izveidotu tiešsaistes albumu, kas šobrīd jau sasniedzis 11 miljonu skatījumu. Pavasarī viņš viesojās arī Rīgā, veidojot projektu “Thru Riga”. Tajā piedalījās dūdu un bungu grupa “Auļi”, koklētāja Laima Jansone, DJ Monsta u. c. Kutimans turpina radīt inovatīvu, iedvesmojošu un aizraujošu mūzikas un video mākslu gan savos personīgajos projektos, gan citiem.

19.30 Nils Īle un perkusionistu grupa no Gvinejas
Latvijas izcilā perkusionista, multi-instrumentālista Nila Īles koncerts kopā ar grupu no Gvinejas. To veido divi perkusionisti, dziedātāja un dejotāja. Šis ir īpašs sveiciens no starptautiskā mūzikas festivāla “Laba Daba”, kas šajās dienās aicina uz Līgatni, atpūtas kompleksu “Ratniekiem”.

20.00 “Carnival Youth”
Grupa no Latvijas, kas strauji gūst popularitāti gan Latvijā, gan Eiropā.

21.30 “Tribal Dance”
Komponists, bundzinieks, dziedātājs un aranžētājs Amirja (AmirYa) un viņa dibinātais ansamblis “Tribal Dance” (“Cilšu dejas”) kombinē seno cilšu un modernās elektroniskās mūzikas skaņas, radot unikālu, hipnotizējošu un juteklisku muzikālo piedzīvojumu. Tā nav tikai performance vai ballīte – tas ir kas tāds, ko iepriekš nebūsiet piedzīvojuši!

22.30 “Orphaned Land”
Progresīvā metāla grupa no Izraēlas, kas apvieno ebreju, arābu un citu Rietumāzijas tautu ietekmes. Viņu dziesmu vārdi aicina uz mieru un vienotību, it īpaši Ābrahama reliģiju starpā – jūdaisma, islāma un kristietības. Vairāk: www.orphaned-land.com

Dīdžeju programma un deju mūzika
00.00 – līdz saullēktam
Nakts deju mūzikas programmā spēlēs DJ Monsta no Latvijas un DJ Sapiens un DJ Mango no Izraēlas.
Nāc un izbaudi pirmo pludmales nakts deju pasākumu Rīgas vēsturē!


1. augusts, piektdiena. “Chill Expo” NOJUME

Mihails Bogomolnijs, lekcija “Kultūru daudzveidība Telavivā”
16:30
Interaktīva prezentācija un diskusija par Telavivas kultūru un tajā dzīvojošo ebreju identitātes meklējumiem, dzīvojot multikulturālā vidē. Lektors – Mihails Bogomolnijs (Michael Bogomolny) no Izraēlas. Lekcija notiek sadarbībā ar ebreju aģentūru “Sohnut”.

Telaviva – pilsēta pie Vidusjūras, kur Austrumi satiek Rietumus un Vidusjūras Rietumu multikulturālisms satiek kultūru, ko atnes tuksneša smiltis. Ebreju kultūra mēģina saprast sevi starp šīm divām kultūrām, atrast izpausmes pirmās ebreju pilsētas Telavivas konstrukcijās, tendencēs un attīstībā.

Mihails Bogomolnijs ir arhitekts un zinātnieks no Krievijas. Viņa izpētes tēmu lokā ir identitāte, atmiņa, pārmaiņu izpēte un novērošana, pilsētu iedzīvotāju ikdienas darbību jēga. Viņa profesionālo interešu lokā ir radīt izglītības telpu. M. Bogomolnijs ir neformālās izglītības JAFI direktors. Viņš ir dibinājis Milhauza Izglītības, mākslas un identitātes institūtu.

Seminārs par uzņēmējdarbību, stārtapiem (“start-ups”) un Izraēlas pieredzi
14.00 – 16.00

Prezentācijas un diskusijas par stārtapiem sadarbībā ar sabiedrisko organizāciju “TechHub Riga”, kas atbalsta jauno tehnoloģiju uzņēmumus, Latvijas Garantiju aģentūru un lektoru no Izraēlas Moše Sarfati (Moshe Sarfaty). Prezentācijās un diskusijās tiek demonstrēti un analizēti daudzveidīgi piemēri, kā uzsākt un attīstīt uzņēmējdarbību gan Rīgā, Latvijā, gan Telavivā, Izraēlā.

Lekcija “Alternatīvās investīcijas investoru pasaulē”, Moše Sarfati
Lekcija sniegs atbildes uz jautājumiem, kāpēc 90% stārtapu nekad nesaņems investīcijas no tradicionālajiem investoriem un kādas ir finansējuma alternatīvas tādos gadījumos. Tostarp viņš apskatīs tirgus stratēģijas un dos padomus, kā mācīties no citiem, demonstrējot, kā koncentrēties uz svarīgākajiem jautājumiem, izvēlēties stārtapa ideju un uzrunāt investorus. Moše Sarfati ir “Krypton Venture Capital” līdzdibinātājs un investīciju menedžeris, kā arī “Startupbootcamp” Izraēlas mentors.

Pieredzes stāsts, Eldars Loginovs
Uzņēmuma “Fastr Books” vadītāja un piču konkursa “Start Tel-Aviv 2013” uzvarētāja Eldara Loginova pieredzes stāsts par vizīti Izraēlā.

Diskusija “Ko Latvija var mācīties no Izraēlas”
Diskusijas dalībnieki izvērtēs Izraēlas uzņēmējdarbības piemēru, stārtapu vidi, tās stiprās un vājās puses, kā arī šāda modeļa iespējamību un nepieciešamību Latvijā. Diskusijā piedalās viesi, pieaicinot amatpersonas un uzņēmējus, kas ir klātienē apmeklējuši Izraēlu un pārņēmušas turienes prakses savā darbībā.
Diskusijas dalībnieki:
- Klāvs Vasks (Latvijas Garantiju aģentūra);
- Edmunds Valantis (Ekonomikas ministrija);
- Eldars Loginovs (“Fastr Books”);
- Andris K. Bērziņš (“TechHub Riga”).

Tikšanās ar Izraēlas parlamenta deputātu Joelu Razvozovu (Yoel Razvozov)
16.00 – 16.30

“Chill expo” nojumē festivāla viesiem, interesentiem ir iespēja tikties ar Izraēlas parlamenta (Kneseta) deputātu Joelu Razvozovu.


AKTIVITĀTES VISĀS FESTIVĀLA DIENĀS

SPORTA ZONA

Sporta programma visai ģimenei. Nāc un piedalies!

12.00 – 20.00

Aktivitātes sporta zonā notiek visās festivāla dienas no plkst. 12.00 līdz plkst. 20.00.

Nāc uz sporta zonu, reģistrējies, spēlē un izbaudi!

·       Matkot spēle sporta zonā un visā festivāla teritorijā. Sporta veids, bez kura šodienas Telavivas pludmali ir grūti iedomāties. Tā ir spēle, kurā vienmēr uzvar draudzība. Matkot ir Izraēlā ļoti populāra pludmales spēle, kas līdzīga tenisam. To spēlē pārī (var arī vairāki spēlētāji) ar koka raketēm, padodot viens otram gumijas bumbiņu, mēģinot noturēt to gaisā – citu noteikumu šai spēlei nav. Kad bumbiņa nokrīt, zaudētāji ir abi spēlētāji, jo matkot nav sacensība vienam pret otru.

·        Pludmales volejbols . Turnīrs un spēles festivāla viesiem.

·       Pludmales futbols . Spēles festivāla viesiem un turnīrs. Vienā komandā ir 5 personas (1 vārtsargs un 4 laukuma spēlētāji).

Spēles laiks: 12 minūtes.

Uzvarētāji, ja vēlas, paliek laukumā un turpina spēlēt ar nākamo komandu, kas ir reģistrējusies. Zaudētāji, ja vēlas turpināt spēlēt, tiek ievietoti saraksta beigās un gaida nākamo kārtu.

·       Pludmales teniss . Turnīrs, treniņi – demonstrācijas un spēles festivāla viesiem. 2. un 3. augustā.

* Šahs un dambrete mierpilnajā “Chill Expo” zonā no plkst. 12.00 līdz 20.00.

BĒRNU ZONA

Bērnu un ģimenes programma

12.0  – 20.00.

·        Biedrība “Dr.Klauns” sadarbībā ar “Dream Doctors” (Nimrod Eisenberg, Yaron Goshen ) – izglītojošas un radošas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem gan bērnu zonā, gan festivāla teritorijā, gan uz lielās skatuves;

·        kinētisko smilšu darbnīcas bērniem (“RiGame”);

·        bērnu piepūšamās atrakcijas.


Kultūras un izglītības biedrības „Migrash” nodarbību programma bērniem par ebreju kultūru

12.00 – 16.00

Trīs praktisko nodarbību nodarbību programma bērniem, kas katru dienu atkārtojas. Vienas nodarbības ilgums – 1 h. Grupā dalībnieki līdz 25 personām vecumā no 5 līdz 13 gadiem. Pieteikšanās festivāla bērnu nojumē.

12.00 – 13.00 Seminārs “Ebreju alfabēta noslēpums”. Darbnīcā bērni uzzinās, ka ebreju burti ir kas vairāk nekā tikai skaņa. Tiem ir arī ciparu nozīme un īpaša būtība. Bērni iepazīs arī ebreju alfabēta burtus un iemācīsies dažus vārdus ivritā. Nodarbības praktiskajā daļā bērni veidos atklātni ar ebreju alfabēta burtiem.

13.30 – 14.30 Seminārs “Ebreju simboli”. Bērni iepazīs dažādus ebreju simbolus, to vēsturi un nozīmi, kā arī uzzinās, kā šie simboli ir vēsturiski izmantoti. Piemēram, Dāvida zvaigzne (Magen David) , hamsa, menora u. c. Praktiskajā nodarbībā daļā bērni veidos savu glezniņu, izmantojot gratāžas tehniku.              

15.00 – 16.00 Seminārs “Tik dažādā Izraēla” (ģeogrāfija, flora, fauna, vēsture). Saruna par Izraēlu. Bērni iepazīs Izraēlas ģeogrāfiju, floru un faunu, kā arī uzzinās par vēsturisko valsts veidošanos. Praktiskajā daļā – grāmatas lapas veidošana.

Organizācijas “Centrs Kontakts” semināri bērniem

Semināri notiks katru pusstundu laikā no:

15.00 – 17.30 (1. augustā),

12.00 – 16.00 (2. augustā),

12.00 –15.00 (3. augustā).


Ik pēc pusstundas tiek organizēts seminārs par visdažādākajām tēmām – kā tērēt kabatas naudu, kā vienkārši pagatavot ēdienu, zīmēšana iesācējiem, aizraujoši stāsti par ķīmiju un fiziku, eksperimenti; amatniecības darbnīca; kā mācīties atcerēties, kā attīstīt talantus un sasniegt iecerēto u. c.

“Chill Expo” NOJUME

Gidu tūrisma programma festivāla teritorijā

12.00 – 18.00

Divi profesionāli gidi – Boriss Brestovickovs (Boris Brestovickov) sadarbībā ar “Rejwan Travel Service”) un Leonīds Glancs (Leonid Glanc) (sadarbībā ar “METROCLUB Tours & Vacations”) visas festivāla dienas vadīs ekskursijas festivāla teritorijā. Saskaņā ar īpašu tūrisma programmu festivāla viesiem būs iespēja iepazīt Izraēlas kultūru un pasaulē atzītas personības, kurām ir saikne ar Latviju.

 

Festivāla laikā ierastā Ķīpsalas pludmale pārvērtīsies par Telavivas pilsētu, kurā pat varēs pastaigāties pa tās ielām. Vēl labāk pilsētu iepazīt palīdzēs pieredzējuši un Izraēlā populāri gidi, kas, šķiet, zina pilnīgi visu par Telavivu – pilsētu, kas nekad neapstājas. Boriss ir arī žurnālists un vēsturnieks, bet Leonīds strādā par teātra režisoru un pedagogu.

 

Gidu tūres krievu valodā plkst.: 12.00, 14.00, 16.00;

Gidu tūres angļu valodā plkst.: 13.00, 15.00, 17.00.

 

Festivāla tūrisma un gidu ekskursiju programma tiek īstenota, sadarbojoties arī ar Žaņa Lipkes memoriālo muzeju, kas atrodas netālu no festivāla norises vietas.  


Talas Pelegas grima mākslas radošā darbnīca (Tal Peleg Eye Art) (2. augustā)

12.00 – 18.00

Grima mākslinieces no Izraēlas Talas Pelegas (Tal Peleg) radošā darbnīca, meistarklases. Māksliniece no Izraēlas Tala Pelega rada gleznas uz plakstiņiem, veidojot apbrīnojami detalizētus zīmējumus. Viņa izmanto tikai acu zīmuli un acu ēnas, lai, iedvesmojoties no pasakām, filmām, ēdieniem, savām emocijām, apgleznotu acu plakstiņus. Sava īpašā make-up talanta dēļ Tala ir guvusi pasaules slavu. Mākslinieces “Instagram” kontā var apskatīt iepriekš veidotos mākslas darbus: http://instagram.com/tal_peleg


Deju grupas “Maagal” izraēliešu tradicionālo deju meistarklases

12.00 – 15.00

Festivāla teritorijā katru dienu no plkst. 12.00 līdz 15.00 būs iespēja apgūt dažādas izraēliešu dejas. Aicināts ikviens interesents – bērni, jaunieši, pieaugušie. Vieta un laiki tiks precizēti.


Bundzinieka un ritma meistara Odeda Kafri (Oded Kafri) “jam sessions”

12.00 – 18.00

Odeds Kafri ir vienreizējs, apbrīnojams un lielisks ritma meistars no Izraēlas. O. Kafri ir sācis spēlēt bungas desmit gadu vecumā. Sešpadsmit gadu vecumā viņš pārcēlās uz dzīvi Parīzē, kur iepazinās ar perkusiju stiliem, piemēram, jazz / afro & funk. Viņa spēles stilam raksturīga rūpīga koncentrēšanās uz laika metrāžu un piesitienu, dinamisks un plašs spektrs un spēja jutīgi spēlēt dažādos nesaistītos mūzikas stilos. Te vairs nav vietas vārdiem – jums tas jāpieredz pašiem! Nāciet uz Ķīpsalas pludmali Rīgā un baudiet Telavivas garšas, krāsas, ritmus, skaņas un atmosfēru!


Dziesminieka Tala Kravica (Tal Kravitz) no Izraēlas koncerti festivāla teritorijā (3. augustā)

Mūziķa un dziesminieka Tala Kravica uzstāšanās – tikšanās. Iepazīsti dažādu tautu kultūru, mūziku un instrumentus. Tals Kravics prot spēlē un mācīt arī citiem daudzveidīgus mūzikas instrumentus, piemēram, klavieres, arfu, ģitāru, dažādas dūdas, muzikālo zāģi, afrikāņu perkusijas instrumentus un citus.


Šeilas Eizenšarfas izraēliešu deju meistarklases (1. un 3. augustā)

13.00 – 13.30

Šeila Eizenšarfa vadīs izraēliešu deju meistarklases, kurās var piedalīties ikviens interesents. Šeila ir “Eilat” Izraēlas deju kolektīva dejotāja, Izraēlas deju skolotāja, “Rikudei Am For the Whole Family” projekta vadītāja, kurā piedāvā mācīties Izraēlas dejas jaunajiem vecākiem kopā ar maziem bērniem. Šeila ir piedalījusies ikgadējā Baltijas ebreju mākslas festivālā “Inbal” un “Machol Europa Summer Course”, ko rīko Izraēlas deju institūts. Viņa ir arī darbojusies kā brīvprātīgā Rīgas ebreju kopienā.

 

Deju grupas “Catalyst DG” deju etīdes, improvizācijas

15.00 – 18.00

Deju etīdes, improvizācijas festivāla teritorijā, izpildot trīs pārsteidzošus priekšnesumus dienā. Deju grupa “Catalyst DG” ir p ieredzējušu dejotāju grupa ar plašu spēju un prasmju klāstu. Sanākuši kopā “I-DEJAS MĀJAS” telpās, lai piešķirtu dejai jaunu elpu un paceltu idejas jaunā līmenī. Izmantojot katra dejotāja individuālās prasmes un kolektīva kopīgo pieredzi, deju grupa arvien meklē inovatīvus veidus, kā rosināt sarunu ar skatītāju caur izklaidējošu un enerģisku kustību.


TIRDZNIECĪBAS ZONA UN PLUDMALES KAFEJNĪCA “Pludmale”

Tirdzniecība, prezentācijas konkursi, loterijas, pārsteigumi

12.00 – 20.00

Festivāla tirdziņš darbosies visas festivāla dienas, un tajā būs iespēja gan iegādāties, gan izmēģināt, gan iepazīt daudzveidīgu produkciju no Izraēlas un Latvijas. Piemēram, izraēliešu kosmētiku, dizaina priekšmetus un rotaslietas u. c. Gan Tūrisma un biznesa, gan Modes un kulinārijas dienā būs īpaši piedāvājumi tirdziņā un arī festivāla teritorijā. Festivāla viesiem būs iespēja iegādāties ceļojumus uz galamērķiem Izraēlā. Tajā notiks arī prezentācijas, konkursi u. c.

Īpaša festivāla atmosfēra sagaida kafejnīcā “Pludmale”, kas Ķīpsalas pludmalē darbosies arī pēc festivāla.  

Daudzveidīgas aktivitātes piedāvās tādi festivāla partneri kā: “Air Baltic”, “Rejwan Travel Service”, “METROCLUB Tours and Vacations”, “Novatours”, “SANO”, “Dead Sea Premier”, “Dzintars”, “IDW Esperanza Resort” u. c.


Festivāla ieskaņas pasākumi

“Izraēlas kino nedēļa”. Kino galerija “K.Suns”

25.07.2014, piektdiena, – 31.07.2014., ceturtdiena

 

“Izraēlas kino nedēļa” tiek aizvadīta sadarbībā ar kino galeriju K.Suns laikā no 25. jūlija līdz 31. jūlijam, kopumā demonstrējot 14 populāras un atzītas filmas. Tās ir guvušas augstu atzinību Izraēlas un Eiropas kino festivālos un ataino Izraēlas kultūru, tradīcijas, vēsturi un sabiedrību. Biļetes pieejamas kinoteātra kasēs.

 

Kino nedēļas ietvaros vēl ir iespējams pagūt noskatīties 6 filmas.

 

Otrdiena, 29.07.2014.

18.50. “Orķestra vizīte” (“The Band’s Visit”), rež. Erans Kolirins (Eran Kolirin), 2007. g., 87 min.

Ēģiptes policijas orķestris dodas uz Izraēlu, lai piedalītos Arābu mākslas centra atklāšanas ceremonijā. Brauciens būtu izdevies, tikai vienā mirklī orķestris saprot, ka nav nokļuvis īstajā pilsētā.

 

20.40. “Atjaunošana” (“Restoration”), Rež. Josi Madmoni (Yossi Madmony), 2011. g., 105 min

Pēc ilggadējā biznesa partnera nāves Jakovs Fidelmans saprot, ka viņa antīko mēbeļu restaurācijas bodīte ir tuvu bankrotam. Viņa dēls, kas ar tēvu īsti nesatiek, vēlas to pārdot. Vai Fidelmans sakārtos attiecības ar savu ģimeni un salīgs mieru ar sevi?

 

Trešdiena, 30.07.2014.

18.50. “Divi un nakts” (“2 Night”), rež. Rojs Verners (Roi Werner), 2012. g., 87 min.

Pilsētā, kur viss iespējams, puisis bārā satiek meiteni. Uzvirmo kaislība un viņi nolemj pavadīt nakti kopā. Viss notiek,– tikai nevar atrast vietu, kur novietot automašīnu. Filma ir maģisks situāciju, jūtu, baiļu un mīlestības ceļojums.

 

20.40. “Rūtenbergs” (“Rutenberg”), rež. Eli Koens (Eli Cohen), 2003. g., 90 min.

Stāsts par Pinhasu (Pīteru) Rūtenbergu – fascinējošu personību, kas 20. gadsimta sākumā elektrificēja Izraēla zemi, uzbūvējot hidroelektrostaciju pie Naharaimas. Filmas raksturu nosaka viņa mītiem apvītā pagātne Krievijā un Anglijā un konfliktu plosītā personība.

 

Ceturtdiena, 31.07.2014.

18.50. “Medūza” (“Jellyfish”), rež. Šira Gefena, Etgars Kerets (Shira Geffen, Etgar Keret), 2007. g., 78 min.

Filma par trīs ļoti dažādām izraēlietēm, kuras dzīvo Telavivā. Viņu dzīves ceļi krustojas, veidojot pilnīgi neticamu stāstu par moderno Izraēlu un dzīvi tajā.

 

20.40. “Labdien mesjē Šlomi” (“Bonjour Monsieur Shlomi”), rež. Šemi Zarhins (Shemi Zarhin), 2003. g., 94 min.

Šlomi ir septiņpadsmitgadīgs jaunietis, pasaules lāpītājs un neveiksminieks. Pēkšņi zēna matemātikas skolotājs atklāj viņa neparasto talantu veikt galvā aprēķinus ar milzu skaitļiem un vēlas Šlomi pārcelt uz citu skolu, kur varētu šo talantu attīstīt. Tas viss izrādās nepatīkams pārsteigums zēna ģimenei.

 

Labdarības koncerts Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā

31.07. 2014., ceturtdiena, plkst. 11.00 (laiks tiks precizēts)

 

Labdarības koncerts Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā piedalās labdarības organizācija Dr.Klauns un dziesminieks no Izraēlas Tals Kravics (Tal Kravitz).

 

Organizācijas “Dr.Klauns” dakteri klauni ir palīgi bērniem sagatavoties un izturēt emocionāli un fiziski sāpīgo ārstēšanās laiku slimnīcā. Šiem dakteriem nav medicīnas izglītības, bet viņiem piemīt aktiera dotības un lieliskas komunikācijas prasmes ar bērniem. Viņi ar dažādām spēlēm un terapijas paņēmieniem palīdz bērniem tikt galā ar uztraukumu un, kā jau klauniem ierasts, padara ikdienu jautrāku. Dakteru Klaunu kustība ir sabiedriskā labdarības organizācija un pasaulē tā sākusies ASV 1986. gadā. Vairāk par sabiedriskā labuma organizāciju Latvijā “Dr.Klauns” mājas lapā www.drklauns.lv, www.twitter.com/DrKlauns, www.facebook.com/drklauns, www.youtube.com/channel/UCztob9L3lM92LmuS-wBOb7g

 

Šefpavāra – TV zvaigznes Jana Giceltera (Yan Gicelter) kulinārijas meistarklases

31.07.2014., ceturtdien, 12.00 – 14.00

Izraēlas tradicionālo ēdienu meistarklases restorāna “3 pavāri” demo virtuvē. Meistarklases norisei būs iespējams sekot līdz interneta tiešraidēs – portālā TVNET.lv, www.riga2014.org, www.telaviv2014riga.lv.

 

Izraēliešu kulinārija viesnīcā “Alberts”

28.07.2014., pirmdiena, – 03.08.2014, svētdiena, 12.00 – 15.00

Festivāla laikā un īsi pēc tā, lai saglabātu Izraēlas fantastiskās virtuves garšas atmiņas, viesnīcā “Alberts” biznesa pusdienu ēdienkartē tiks piedāvāti īpaši izraēliešu tradicionālie ēdieni, kurus no šefpavāra Jana Giceltera receptēm uzburs viesnīcas „Alberts” šefpavārs Anatolijs Pimanovs.  Piedāvājums būs spēkā laikā no plkst. 12.00 līdz 15.00.

 

Foto mākslinieka Ziva Korena izstāde “Fotomirklis Telavivā” Daugavpilī

No 18. jūlija līdz 4. augustam Daugavpilī, kinoteātra “Renesanse” foajē (Vienības iela 30), ir skatāma foto mākslinieka Ziva Korena ( Ziv Koren) izstāde “Fotomirklis Telavivā”. Izstādi ir iespējams aplūkot katru darba dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00.

Programma līdz festivāla sākumam tiks papildināta, iespējami papildinājumi, precizējumi un izmaiņas. Sekojiet līdzi jaunumiem un aktuālākajai informācijai festivāla oficiālajā interneta mājaslapā www.telaviv2014riga.lv , kā arī – www.facebook.com/Telaviv.Riga .


 .